Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

SP nr 2 zbuduje Transgraniczny Most Przyszłości

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi oraz BBV w Eberswalde podjęły polsko-niemiecką współpracę, która pomoże uczniom w zakresie orientacji zawodowej i zarządzania zdrowiem.

SP nr 2 zbuduje Transgraniczny Most Przyszłości
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi oraz BBV w Eberswalde podjęły polsko-niemiecką współpracę, która pomoże uczniom w zakresie orientacji zawodowej i zarządzania zdrowiem.

Projekt "Transgraniczny Most Przyszłości" ma na celu utworzenie polsko-niemieckich centrów orientacji zawodowej i zarządzania zdrowiem w Euroregionie Pomerania. Obie szkoły stworzą wspólną ofertę edukacji i kształcenia zawodowego celem trwałego zabezpieczenia potencjału specjalistów. Oferta ta będzie udostępniona innym placówkom i zainteresowanym mieszkańcom.

Anna Kurcab-Kościańska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi mówi, że to nie przypadek, że Stargard i Szkoła SP nr 2 stali się liderami tego projektu. - To placówka specyficzna, jedyna w swoim rodzaju, posiadająca swój niepowtarzalny charakter i wieloletnie doświadczenie w zakresie promocji zdrowia i edukacji uczniów niepełnosprawnych w systemie integracji- mówi Dyrektor. - Wprowadzenie wspólnej oferty edukacyjnej jest elementem wspólnej strategii rozwiązań dla przyszłych zawodowych wyzwań stojących przed uczniami pełno i niepełno-sprawnymi. Projekt stawia na partycypację polskich i niemieckich partnerów, aby połączyć ze sobą doświadczenia, celem stworzenia innowacyjnej oferty- dodaje.

Nadzieję na dobrą współpracę podczas realizacji projektu wyraziła Ewa Sowa, Zastępca Prezydenta Miasta.- Myślę, że współpraca między szkołą i ośrodkiem będzie bardzo owocna, że w dalszym ciągu pomoże nam w dążeniu do celu, którym jest wyposażenie naszych wychowanków w jak najwięcej umiejętności i wiedzy do tego, żeby w swoim przyszłym dorosłym życiu mogły dobrze zafunkcjonować- mówi Ewa Sowa. - Myślę, że cały ten projekt pozwoli, aby zarówno nasi wychowankowie, jak i wychowankowie naszych sąsiadów, umiejętności potrzebne w dorosłym życiu posiedli. Mam nadzieję, że razem będziemy radować się na kolejnych etapach realizacji projektu i te lata wspólnej pracy będą czasem niezapomnianym, efekty będą trwałe i pomogą nam osiągnąć zamierzony cel i wszyscy razem będziemy czerpać z tego ogromną satysfakcję- dodaje Wiceprezydent.

Uczestnicy projektu podczas jego realizacji będą starali się wykorzystać zasoby obu prozdrowotnych regionów Stargardu i Eberswalde celem ukształtowania nowej jakości w orientacji zawodowej i zarządzaniu zdrowiem. Dwie grupy robocze przeprowadzą badania w obszarach ogólnych warunków zdrowia, ruchu, odżywiania i wypoczynku w obydwu placówkach, stworzą programy edukacyjne w obszarze zarządzania zdrowiem i edukacji zawodowej oraz przyczynią się do nauki języka partnera.

W ramach transgranicznej współpracy w obu placówkach powstaną Centra Orientacji Zawodowej i Zarządzania Zdrowiem, w których odbywać się będą transgraniczne działania w pracowniach zawodowych, wspólne warsztaty i wymiany tematyczne, imprezy, wystawy i konkursy oraz szkolenia dla uczniów, rodziców i nauczycieli. W ramach projektu będą miały miejsce również wydarzenia sportowe połączone z piknikami, konkursami kreatywnymi i wystawami prac oraz wystawy mobilne z rzemiosłem. Projekt potrwa 3 lata.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA