Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Fotografie z natury i pasji

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

„Magię poranka”, fotografię cyfrową przeniesioną na płótno, autorstwa Marcina Parzybuta można oglądać w Galerii Jednego Obrazu w Czytelni Głównej Książnicy Stargardzkiej.

Fotografie z natury i pasji
Marcin Parzybut mówi o sobie: entuzjasta fotografii cyfrowej i dodaje że fotografuje „od zawsze”. Pierwszy aparat Smiena 8M był prezentem komunijnym. W szkole średniej należał do kółka fotograficznego i to było pierwsze poważniejsze spotkanie z fotografią, technikami fotograficznymi i samodzielnym wywoływaniem zdjęć. 4 lata temu zainspirowany przez wujka i zachęcany przez kolegę, który jest leśnikiem i fotografem przyrody, powrócił do młodzieńczej pasji.

Pan Marcin fotografuje zarówno zabytki jak i wschody czy zachody słońca. Od niedawna zajął się również portretami jak mówi, jest to temat bardzo wymagający i trudny, może właśnie dlatego tak interesujący. Najwięcej satysfakcji przynosi mu jednak fotografia przyrodnicza, a w szczególności podglądanie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Ulubionym tematem są jelenie i ptaki. Prezentowany w Książnicy fotoobraz należy właśnie do ulubionej przez autora tematyki.

Pasje Pana Marcina nie ograniczają się wyłącznie do fotografii i „bezkrwawych łowów”. Interesuje się również historią Księstwa Pomorskiego, pracuje nad połączeniem obu tych pasji i realizacją projektu fotograficznego związanego z tym okresem historycznym. Z uwagi na pracę zawodową i ograniczenia czasowe, „realizację odłożę chyba na czasy, kiedy będę już na emeryturze” - planuje.

Marcin Parzybut jest członkiem Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA”.

Kopię prezentowanej w Galerii Jednego Obrazu fotografii będzie można również podziwiać w bramie wejściowej przy ulicy Mickiewicza 1B. W tej chwili jest tam jeszcze eksponowany obraz Jadwigi Kruży „Pierwsze róże”, jeśli ktoś nie widział w Książnicowej Galerii Jednego Obrazu, ma ostatnią okazję.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA