Dzisiaj jest: 25.8.2019, imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

Art Festiwal 2019. Kamila Chwiałkowska - W „Szyciowym Zakątku” najbardziej cieszą mnie dzieci.

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Przed nami kolejna edycja Art Festiwalu w Stargardzie, który odbędzie się w weekend 18-19 maja. Dla Państwa Kamila Chwiałkowska w rozmowie z naszą dziennikarką.

Art Festiwal 2019. Kamila Chwiałkowska - W „Szyciowym Zakątku” najbardziej cieszą mnie dzieci.
JJ: Kim jesteś z zawodu?

Kamila Chwiałkowska: Nauczycielem matematyki. Przebyłam długą drogę do „Szyciowego Zakątka”.

JJ: Czym się zajmujesz?

Kamila Chwiałkowska: Prowadzę zajęcia warsztatowe, na których uczestnicy szyją proste rzeczy – poduszki, torby, plecaki, worki, przytulanki.
Sprzedaję tkaniny, wypożyczam maszyny, szyję i sprzedaję swoje produkty.

JJ: Jak długo działa „Szyciowy Zakątek”?

Kamila Chwiałkowska: 2 lata. Najpierw sklep mieścił się przy ul. Piłsudskiego, tutaj w Galerii Starówka jestem dokładnie 2 lata.

JJ: Gdzie można zobaczyć Twoje prace?

Kamila Chwiałkowska: Oczywiście tutaj, w „Szyciowym Zakątku”. Co miesiąc uczestniczki kobiecego popołudnia w SCK, czyli Alibabki mają szansę na wylosowanie upominku z mojego sklepu. Szyjemy też na różne akcje charytatywne: oddałam kolorowe worko - plecaki na licytację dla Alusia, na warsztatach z dziećmi szyliśmy posłania dla psów, które zostały przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Co tydzień w czwartkowe popołudnie chętne dzieci, ale również dorośli mogą w „Szyciowym Zakątku” uszyć coś fajnego, co zostanie przekazane na oddział dziecięcy do stargardzkiego szpitala.

JJ: Co uważasz za swój największy sukces?

Kamila Chwiałkowska: W „Szyciowym Zakątku” najbardziej cieszą mnie dzieci, które chętnie przychodzą i z zapałem szyją. Największym życiowym sukcesem są moje dzieci.

JJ: Który to Twój Art Festiwal?

Kamila Chwiałkowska: Na pierwszym Art Festiwalu udostępniłam pomieszczenie sklepu, jeszcze wówczas przy ul. Piłsudskiego, na festiwalowe wydarzenie przygotowane przez „Panią Torcik”. Ja z „Szyciowym Zakątkiem” będę uczestniczyła po raz pierwszy. To będzie duże wyzwanie.

JJ: Jakie prace pokażesz na tym Art Festiwalu?

Kamila Chwiałkowska: Nie przygotowałam wystawy moich prac, oczywiście one są w sklepie cały czas.
Na Art Festiwal przygotowałam zajęcia warsztatowe, które rozpoczną się o godzinie 10:00. A o 12:00 zagości u mnie grupa wolontariuszek z Tęczowego Kocyka.
Na zajęcia warsztatowe i szycie kocyków może przyjść każdy. Szycie to nic trudnego, a w pracy grupowej potrzebni są też krojczy, prasowacze… dla każdego znajdzie się zajęcie.

JJ: Gdzie odbędą się zajęcia w ramach Art Festiwalu?

Kamila Chwiałkowska: Na I piętrze w Galerii Starówka. W sąsiedztwie Biura Podróży.

JJ: Czego oczekujesz po tym Art Festiwalu?

Kamila Chwiałkowska: Liczę na to, że mieszkańcy miasta jeśli jeszcze nie znają „Szyciowego Zakątka” to dowiedzą się o jego istnieniu, zagoszczą u mnie, zobaczą co tutaj można robić i polubią to miejsce.
Mam też nadzieję, że z Tęczowym Kocykiem powstaną piękne kocyki i że współpraca z koordynatorką Kasią Witkowską zaowocuje stałymi spotkaniami.

JJ: Dziękuję za rozmowę. 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA