Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Wystawa „Kwiecień w maju”

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

W Czytelni Głównej, Książnicy Stargardzkiej została otwarta wystawa prac utalentowanej rodziny artystów amatorów.

Wystawa „Kwiecień w maju”
Państwo Kwietniowie ze Szczecina, malują obrazy w różnej tematyce, w różnych technikach i na różnych materiałach.

Irena Szafrańska - Kwiecień od dziecka interesuje się sztuką, głównie malarstwem, rzeźbą oraz fotografiką. Maluje obrazy farbami akwarelowymi, akrylowymi, olejnymi oraz pastelami. Są to obrazy impresjonistyczne, niejednokrotnie połączone z elementami ekspresjonistycznymi oraz abstrakcyjne. Fascynuje ją twórczość Władysława Hasiora, Salvadora Dali, Francesco Goi i Pablo Picassa. Od 2001 roku, za namową syna, zaczęła malować porcelanę. Wykonane przez Panią Irenę elementy porcelanowej zastawy są barwne i niebanalne.
Od wielu lat zajmuje się również fotografią, która nie jest eksponowana na tej wystawie.

Waldemar Kwiecień od 1970 roku maluje obrazy olejne i wykonuje grafiki malowane tuszem. Jego malarstwo jest bardzo bogate pod względem tematyki. Lubi dzieła francuskich impresjonistów.

Syn Państwa Kwietniów – Łukasz za namową mamy, od 2001 roku do marca tego roku uczestniczył w warsztatach plastycznych organizowanych w Pałacu Młodzieży w Szczecinie.  Do malowania swoich obrazów używa farb akrylowych, olejnych, akwarelowych oraz pasteli. Używa różnych technik malarskich w tym również pozłotnictwa. Obrazy młodego artysty przedstawiają tematykę surrealistyczną, impresjonistyczną oraz abstrakcyjną. Jego ulubionymi malarzami są Salvador Dali, Kazimierz Sichulski, Władysław Hasior, Wojciech Siudmak oraz Jarosław Jaśnikowski. Od niedawna Pan Łukasz zajmuje się również fotografią artystyczną, która nie znalazła się, niestety, na trwającej wystawie.

Wystawę można podziwiać do 10 czerwca 2019 r.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA