Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Bibliotekarz Roku 2018 pracuje w Czytelni Głównej i Informatorium Książnicy Stargardzkiej

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Podczas wojewódzkiej inauguracji XVI edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie,

Bibliotekarz Roku 2018 pracuje w Czytelni Głównej i Informatorium Książnicy Stargardzkiej
przyznano już po raz dziesiąty tytuły Bibliotekarza Roku oraz Biblioteki Roku w naszym województwie.

Jednym z wyróżnionych tytułem Zachodniopomorskiego Bibliotekarza Roku 2018 jest starszy bibliotekarz Andrzej Puławski z Książnicy Stargardzkiej.

Tytuły bibliotekarza i biblioteki roku przyznawane są we wszystkich województwach. Andrzej Puławski, znany Stargardzianom z cyklu „Skarby Książnicy Stargardzkiej” został zgłoszony do konkursu przez Dyrektora Książnicy Stargardzkiej, Krzysztofa Kopackiego. Wyróżnienie „Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2018” jest docenieniem działań podejmowanych przez Andrzeja Puławskiego przez cały ubiegły rok.

Rok 2018 był bardzo owocny w różne imprezy i wydarzenia organizowane przez Książnicę Stargardzką. Oprócz znanych i lubianych przez mieszkańców naszego miasta imprez cyklicznych jak: Festyn na Ulicy „Magicznej”, Międzyprzedszkolny Przegląd Teatralny „Kryształowa Maska”, Noc Bibliotek, Tydzień Bibliotek czy Narodowe Czytanie, stargardzcy bibliotekarze podejmowali szereg innych działań, które zaspokajają  intelektualne potrzeby mieszkańców Stargardu. Sukcesem okazał się  zainicjowany przez laureata nagrody, dostępny w internecie cykl „Skarby Książnicy Stargardzkiej”, w którym prezentowane są zbiory i działania stargardzkiej biblioteki. Serial szybko zyskał wielu widzów. Również w ubiegłym roku, w Czytelni Głównej i Informatorium na wystawie „Teatr i Historia. Patera pamiątkowa z okazji Luther-Festspiel w Stargardzie”, został zaprezentowany unikat przechowywany w Książnicy Stargardzkiej. Wystawie towarzyszyła publikacja autorstwa Andrzeja Puławskiego, opisująca unikalny eksponat z 1898 r.

Nagroda przyznana Andrzejowi Puławskiemu nie jest pierwszym wyróżnieniem otrzymanym przez pracowników Książnicy Stargardzkiej. W 2015 r., za swoją pełną pasji pracę, w konkursie na „Zachodniopomorskiego Bibliotekarza Roku 2014” wyróżniona została Anna Lena Kucharska. Natomiast w 2017 r. podczas obchodów siedemdziesięciolecia Książnicy Stargardzkiej odznaczenia honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznano: Marii Gąsowskiej, Beacie Śpiechowicz, Małgorzacie Janowicz i Agnieszce Bielennej.

Wszystkie wyróżnienia i odznaczenia jakie przyznano pracownikom Książnicy Stargardzkiej są efektem ogromnego zaangażowania i pasji wkładanej w wykonywane obowiązki oraz aktywnego i kreatywnego działania na rzecz lokalnej kultury.

Gratulujemy Andrzejowi Puławskiemu tej prestiżowej nagrody, a Panu Dyrektorowi tak oddanych pracy i kreatywnych podwładnych.

Wszystkim mieszkańcom Stargardu, przypominamy że do 15 maja trwa tegoroczny Tydzień Bibliotek, na który nasi bibliotekarze przygotowali mnóstwo atrakcji dla czytelników.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA