Dzisiaj jest: 26.1.2021, imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

Mieszkańcy Tarnowa doczekają się chodnika... w 2028 roku

Dodano: 2 lata temu Autor:
Redakcja poleca!

Mieszkańcy Tarnowa w gminie Suchań zwrócili się do Starosty Stargardzkiego z prośbą o budowę chodnika.

Mieszkańcy Tarnowa doczekają się chodnika... w 2028 roku
Odpowiedź była niemałym zaskoczeniem.

Pod koniec marca do Starostwa Powiatowego w Stargardzie wpłynęła petycja mieszkańców wsi Tarnowo w gminie Suchań w sprawie budowy chodnika za przejazdem kolejowym wzdłuż drogi powiatowej 1740Z Dobrzany-Suchań.

- Brak utwardzonego pobocza lub zachwaszczenie wymusza na pieszych poruszanie się pasem jezdni. Kłopotliwym odcinkiem drogi przemieszczają się mieszkańcy Tarnowa, w tym dzieci oraz osoby niedowidzące i niewidome- argumentuje w imieniu mieszkańców radny Adam Kalinowski, który także poruszył tą sprawę.

Zarząd Powiatu Stargardzkiego w składzie: Iwona Wiśniewska- Starosta, Joanna Tomczak- Wicestarosta oraz Irena Agata Łucka- Członek Zarządu, podjął w kwietniu uchwałę, w której przyjął petycję do rozpatrzenia przy opracowywaniu projektu budżetu na... 2028 rok.

Taki plan działań zaproponował Ryszard Hadryś, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie. - W 2028 roku zaplanowano przebudowę drogi 1740Z na odcinku Szadzko-Tarnowo, w ramach której będzie możliwość wykonania wnioskowanego chodnika. Deklarację partycypacji w kosztach budowy przez udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej złożyła Pani Burmistrz Suchania- uzasadnił Dyrektor.

Foto; google street view

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Polski Cukier Toruń. GALERIA