Dzisiaj jest: 27.5.2019, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Strajk nauczycieli zawieszony

Dodano: miesiąc temu

Poinformował o tym Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego, dodając, że decyzję o zawieszeniu protestu podjęto, aby zapewnić uczniom warunki do spokojnego zakończenia roku szkolnego.

Strajk nauczycieli zawieszony

Strajk ma być przerwany w sobotę 27 kwietnia 2019 r. ZNP określa to, jako „zawieszenie pierwszego etapu protestu”. Oznacza to, że egzaminy maturalne zaplanowane na 6- 7 maja, oraz w kolejnych dniach rozpoczną się bez przeszkód.  W swoim oświadczeniu ZNP przypomina, że od soboty związek zawiesza strajk. Zawiesza, ale nie kończy.  Jak czytamy dalej w oświadczeniu, strajk mógłby dalej trwać w czasie matur, jednak rząd nie byłby w stanie zastąpić nauczycieli, ryzykując dobro uczniów. Dlatego w porozumieniu z samymi uczniami podjęto decyzję o zakończeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku.
 

Zanim ZNP poinformowało oficjalnie o zawieszeniu protestu, Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska w porozumieniu z wszystkimi dyrektorami szkół podległych Powiatowi Stargardzkiemu, koordynowała przygotowaniami do przeprowadzenia egzaminów maturalnych dla blisko sześciuset absolwentów w sytuacji trwającego nadal strajku. Wcześniej dyrektorzy szkół dokonali klasyfikacji uczniów.
 

Zawieszenie strajku oznacza również, że w szkołach ponadpodstawowych nastąpi oficjalne zakończenie roku, połączone z wręczeniem świadectw uczniom i absolwentom klas trzecich i czwartych.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1