Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Koniec roku maturzystów w cieniu nauczycielskiego strajku. Starosta do absolwentów: 6 maja zgodnie z harmonogramem przystępujecie do matury...

Dodano: 4 miesiące temu

Mija już 17 dzień protestu nauczycieli.

Koniec roku maturzystów w cieniu nauczycielskiego strajku. Starosta do absolwentów: 6 maja zgodnie z harmonogramem przystępujecie do matury...

Zgodnie z procedurami, rady pedagogiczne do końca tego tygodnia  powinny dokonać klasyfikacji absolwentów klas trzecich i  czwartych szkół ponadpodstawowych. Z kalendarza wynika, że absolwenci kończą rok szkolny w piątek 26 kwietnia.  
Decyzja rady pedagogicznej o potwierdzeniu wystawionych ocen upoważnia do rozpoczęcia egzaminów maturalnych. Strajk trwający już trzeci tydzień wzmaga tymczasem atmosferę niepewności. Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska rozmawiała w tej sprawie z przedstawicielami komitetów strajkowych.

Do spotkań Starosty ze strajkującymi nauczycielami doszło w Zespole Szkół Budowlano- Technicznych, i w I Liceum Ogólnokształcącym. Starosta Stargardzki podkreśla, że razem z dyrektorami szkół podjęła wszelkie działania, by bez przeszkód doszło do egzaminów maturalnych. Swój egzamin dojrzałości w szkołach podległych Powiatowi Stargardzkiemu, zdawać będzie w tym roku blisko  sześciuset absolwentów.
 

Starosta jest w stałym kontakcie z dyrektorami szkół. Podczas kolejnych spotkań ustalono tryb postępowania w sytuacji, gdyby zwołanie rad pedagogicznych w kluczowym tygodniu poprzedzającym egzaminy maturalne okazało się niemożliwe, lub mocno utrudnione. Zgodnie z ustaleniami, dyrektorzy oraz wyznaczeni nauczyciele dokonali klasyfikacji absolwentów. Przy wystawianiu ocen korzystano z zaleceń Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty,  przesłanych Staroście oraz dyrektorom szkół.
 

Po zapowiedzi Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o pilnej nowelizacji prawa oświatowego, która ma umożliwić przystąpienie do matury mimo problemów z klasyfikacją uczniów, Starosta Stargardzki razem z dyrektorami szkół czekają na szczegóły dotyczące nowelizowanych przepisów. Mają być one znane dziś ok. 15.00.

Niezależnie od sytuacji, dyrektorzy szkół przygotowani są na rozmaite scenariusze wydarzeń- przede wszystkim zamierzają na bieżąco rozwiązywać problemy z kompletowaniem  składu komisji egzaminacyjnych, gdyby podczas matur w dniach 6- 8 maja strajk nie został przerwany.
 

Starosta Stargardzki razem z dyrektorami szkół ponawia natomiast apel, by tegoroczni maturzyści stawili się w swoich szkołach w poniedziałek 6 maja 2019 r., zgodnie z przyjętym i obowiązującym harmonogramem egzaminów dojrzałości.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA