Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Perełki filmowe w SCK – Kafarnaum

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego w SCK oderwie widzów choć na chwilę od przedświątecznego chaosu.

Perełki filmowe w SCK – Kafarnaum
Na ekranie zostanie zaprezentowana nominowana do tegorocznych Oscarów produkcja pt. „Kafarnaum”.

„Kafarnaum” wyreżyserowany przez rodowitą Libankę - Nadine Labaki stanowi połączenie filmu dokumentalnego oraz dramatu. Tym razem reżyserka zdecydowanie odbiegła od dotychczasowej konwencji swoich filmów, a najnowsze dzieło dotyka bardzo ważnych problemów współczesnego świata.

Głównym bohaterem filmu jest dwunastoletni chłopiec o imieniu Zain. W tej roli debiutujący na ekranie Zain Al Rafeea. Chłopiec wychowuje się w jednej z najbiedniejszym dzielnic Bejrutu. Przez cały film widz obserwuje codzienne życie Zaina, gdzie w tle rozgrywają się różne ludzkie dramaty. Dzieło Labaki porusza takie kwestie jak brak dostępu do nauki, wykorzystywanie do pracy małoletnich, aranżowane śluby oraz nielegalne adopcje. Wśród osób, które pojawią się na drodze Zaina, znajdą się również tacy bohaterowie, którzy prowadzą codzienną walkę o realizację własnych marzeń. Niekiedy jest to tęsknota za stworzeniem pełnego ciepła rodzinnego domu, a innym razem chęć wzbogacenia się, aby wszystko wokół było dostępne na wyciągnięcie ręki.

Najnowszy film Labaki to zdecydowanie dzieło, które opowiedzianą historią nie tylko porusza do łez, ale też finalnie zostawia widza z wieloma pytaniami, na które ciężko znaleźć odpowiedź. Co istotne większość zmontowanych scen nie została w żaden sposób zaaranżowana, a dialogi stanowią improwizację bohaterów. W ten sposób w trakcie 2-godzinnej projekcji widz ma poczucie, że ogląda prawdziwy obraz życia ludzi na obszarze Libanu. Zdjęcia do filmu zostały wykonane przez Christophera Aouna.   

„Kafarnaum” został wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród filmowych, w tym Oscarów w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. W dorobku znalazły się również dwie nagrody na Festiwalu Filmowym w Cannes za najlepszy film oraz nagroda główna dla reżyserki Nadine Labaki.

Seans filmu odbędzie się w czwartek 18 kwietnia o godz. 18.30. Bilety już teraz można zakupić pod linkiem http://kino.sck.stargard.pl/film/Cskf_Kafarnaum#gth lub bezpośrednio w kasie kina. Cena niezmienna – 10 zł.   

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA