Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Wesoła Sobota w Bibliotece – Palmy Wielkanocne

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Tegoroczną Niedzielę Palmową w Stargardzie ozdobiły przygotowane na zajęciach w bibliotece autorskie palmy.

Wesoła Sobota w Bibliotece – Palmy Wielkanocne
Zgodnie z przesłaniem Wesołych Sobót w Bibliotece, spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem. Pani Ewa, specjalnie na ten dzień, wybrała opowiadanie „Niedziela Palmowa”, ze zbioru autorstwa Włodzimierza Dulęby „Cztery pory baśni”.
Bohaterka opowiadania Mariola obserwowała palmę w doniczce i wielkanocną palmę w wazonie, i rozmyślała która z nich piękniejsza.
Mama wyjaśniła, że palma w wazonie jest symbolem powitania Jezusa w Jerozolimie. Opowiedziała Marioli o tym, że wielkanocna palma jest dumna ze swego imienia. Poza nią, żadna roślina nie ma swojego dnia. Ani delikatna konwalia, strzelisty tulipan, ani piękna róża. Jest tylko Niedziela Palmowa.
Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czyli okres najważniejszy w roku, będący pamiątką śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.
Napomniana przez mamę Mariola, żeby w Wielkim Tygodniu była bardzo grzeczna, obiecała: „Będę sto razy grzeczniejsza niż w małym.”

Czytanie na sobotnich spotkaniach jest zawsze ważne, ale tym razem wszyscy uczestnicy, i dzieci, i dorośli, czekali na drugą część spotkania – przygotowywanie autorskich, kolorowych palemek.
Palmy zostały wykonane z wiosennych, już zieleniejących się gałązek, bukszpanu, bibuły i wstążeczek.

Kto skończył przygotowywanie swojej palemki lub nie czuł niezbędnej do pracy weny, mógł obejrzeć bajkę o zajączku.

Następne spotkanie w bibliotece odbędzie się 27 kwietnia.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA