Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Dobra sytuacja na rynku pracy

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Utrzymuje się dobra sytuacja na rynku pracy w województwie zachodniopomorskim.

Dobra sytuacja na rynku pracy
W naszym regionie również nie jest źle.

Z pierwszych danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy wynika, że stopa bezrobocia rejestrowanego w lutym 2019 r. wyniosła 7,8% wobec 8,8% rok wcześniej. Obecnie w regionie liczba bezrobotnych wynosi 47 318 osób. Liczba zarejestrowanych w stosunku do danych z poprzedniego miesiąca zmniejszyła się o 3,6%, a w porównaniu z marcem 2018 r. jest niższa o 10,3%. Szacuje się, że na koniec marca 2019 r. bezrobocie w województwie może wynieść 7,5%.

Zwiększa się liczba pracodawców, którzy chcą zatrudnić nowe osoby w swoich firmach. W marcu pracodawcy zgłosili 7 511 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywności zawodowej wobec 6 916 miesiąc wcześniej.

Dobra sytuacja panuje również w naszym regionie. W styczniu w powiecie stargardzkim stopa bezrobocia wynosiła 8,6% i niewiele wzrosła w porównaniu do grudnia (8%). Miesiące zimowe charakteryzują cię jednak wahaniami zatrudnienia, szczególnie dotyczące prac sezonowych. W Stargardzie w lutym bezrobocie wyniosło 3,9%, a w grudniu- 3,5%.

Powiatowy Urząd Pracy w Stargardzie informuje, że prognoza, że stopa bezrobocia będzie w 2019 roku cały czas spadać jest bardzo realna, choć już nie będą to tak spektakularne spadki, ponieważ zbliżamy się do granicy bezrobocia naturalnego. W każdej gospodarce istnieje zawsze pewna liczba osób, które poszukują pracy lub też mają trudności z jej znalezieniem, pomimo wysokiego popytu na pracowników, z powodu np. wykształcenia, umiejętności, oczekiwań płacowych czy miejsca zamieszkania.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA