Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 53 km/h w obszarze zabudowanym

Dodano: 4 miesiące temu

Policjanci stargardzkiej drogówki w minionym tygodniu podczas działań związanych z pomiarem prędkości w obszarze zabudowanym zatrzymali do kontroli kierującego toyotą.

Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 53 km/h w obszarze zabudowanym
Kierowca w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 53 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Oprócz wysokiego mandatu na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Jednym z zadań realizowanych przez policjantów drogówki jest optymalne zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim jego uczestnikom. Funkcjonariusze nie akceptują żadnych zachowań kierujących, które nawet w najmniejszym stopniu mogły by spowodować zagrożenie w ruchu drogowym. Wynikiem tego typu działań jest między innymi ujawnianie kierujących, którzy nie stosują się do przepisów dotyczących prędkości. 

W miniony czwartek podczas pomiaru prędkości na ul. Most Kamienny w Stargardzie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobową toyotę, której 30 letni kierowca na ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h „mknął” z prędkością 103 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy mężczyzna został ukarany mandatem 500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Jedną z przyczyn tragicznych wypadków do jakich dochodzi na naszych drogach jest jazda z nadmierną prędkością. Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci zdecydowanie reagują na tych, którzy jadąc  z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii. 
 
Źródło: Policja Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA