Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Trwa rekrutacja do przedszkoli. Czy dla wszystkich wystarczy miejsc?

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Od 4 do 18 marca trwa rekrutacja do stargardzkich przedszkoli.

Trwa rekrutacja do przedszkoli. Czy dla wszystkich wystarczy miejsc?
W ostatnich latach nie wszystkim udawało się znaleźć miejsce dla swojej pociechy. Jak będzie w tym roku?

Osoby zainteresowane umieszczeniem swojego dziecka w przedszkolu w dniach 4-18 marca powinni złożyć wniosek o przyjecie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną będzie odbywać się w dniach 19-22 marca, a lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie podana do publicznej wiadomości 3 kwietnia. Do 9 kwietnia rodzice będą zobowiązani do potwierdzenia woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

Radny Rady Miejskiej Damian Gralak zwrócił uwagę na niewystarczającą ilość miejsc w przedszkolach. - Dużym problemem, z którym borykają się młodzi mieszkańcy naszego miasta to brak miejsc w przedszkolach. I choć miasto podejmuje szereg owocnych działań, które zmieniają sytuację na plus, to jednak nie wszystko zostało jeszcze w tej kwestii zrealizowane- mówi radny.

Ewa Sowa, Zastępca Prezydenta Stargardu informuje, że postępowanie rekrutacyjne do publicznych przedszkoli przeprowadza się co roku na kolejny rok szkolny na wolne miejsca. - Ich liczba jest uzależniona od liczby dzieci 6-letnich, które w danym roku szkolnym uczęszczają do przedszkola, a w następnym roku będą realizować obowiązek szkolny oraz złożonych przez rodziców dzieci przyjętych do danego przedszkola deklaracji na kolejny rok szkolny o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu- mówi Ewa Sowa.

Wstępne dane pokazują, że będzie to około 300 miejsc. Liczba dzieci nieprzyjętych będzie uzależniona od liczby złożonych wniosków. Przedszkola niepubliczne dysponują 1032 miejscami, do których uczęszcza 896 wychowanków. Postępowanie rekrutacyjne zakończy się 24 maja 2019 r.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1