Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Najlepsi uczniowie ze stypendium Premiera

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Dla jednych przymus, a dla innych przyjemność- nauka.

Najlepsi uczniowie ze stypendium Premiera
Pod koniec lutego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Ministrów. Są wśród nich uczniowie ze Stargardu.

Nauka przynosi korzyści. Dla większości dopiero w przyszłości, a dla niektórych również w trakcie uczenia się. Najlepsi uczniowie mogą bowiem liczyć na wyróżnienie w postaci stypendium Prezesa Rady Ministrów. Może je uzyskać każdy uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen albo wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym i wynosi 258 złotych miesięcznie. Pieniądze są wypłacane ze środków budżetu państwa. W tym roku stypendystami zostali m.in. Przemysław Rybarczyk z klasy IIIA I Liceum Ogólnokształcącego, Jakub Jaczyński z klasy 3 o profilu logistycznym z Zespołu Szkół nr 2 oraz Bartosz Kosatka z klasy II A TZ z Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych.

W roku szkolnym 2018/2019 stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 189 uczniów z województwa zachodniopomorskiego. - Życzę Wam dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, a także zachęcam do realizowania nawet tych marzeń i celów, które obecnie wydają się trudno osiągalne. Dziękuję za ambicję, pracowitość i sumienność w wypełnianiu obowiązków uczniowskich- powiedział podczas uroczystości wręczenia dyplomów wicewojewoda Marek Subocz.

 
Źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1