Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie coraz bliżej

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Ogłoszony został przetarg na wykonanie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie coraz bliżej
Oferty można składać do 21 marca, a budowa potrwa 20 miesięcy.

W minionym tygodniu rozpoczęła się procedura wyłonienia generalnego wykonawcy Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Budynek zostanie zlokalizowany przy ul. Wendy 6 i będzie miał powierzchnię całkowitą ponad 10 tys. m2. Obiekt będzie składał się z 3 naziemnych kondygnacji, piętra technicznego oraz szatni znajdującej się w podziemnej części.

- Realizujemy Morskie Centrum Nauki według założonego harmonogramu- mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Mamy montaż finansowy, projekt, niezbędne pozwolenia. Teraz wkraczamy w kolejny, kluczowy etap. Wybór solidnego wykonawcy zagwarantuje skuteczną realizację inwestycji, która całkowicie zmieni serce Szczecina, Łasztownię- dodaje.

Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha swoim kształtem będzie przypominać bryłę statku o wysokości 14 metrów, z tarasem widokowym na dachu. Będzie to multimedialna placówką naukowo-edukacyjna poświęcona m.in. żegludze i szkutnictwu oraz jego historii na Bałtyku. Będzie wyposażona w wystawę stałą, zawierającą interaktywne elementy nauki i techniki. W MCN znajdzie się łącznie ponad 200 eksponatów związanych z morzem i wodą. Dodatkowo będą funkcjonowały 3 pracownie: biologiczno-chemiczna, fizyczno-mechatroniczna i modelarnia, planetarium i ogólnodostępny taras.

Budowa Centrum Nauki będzie kosztowała około 80 milionów złotych. Zostanie sfinansowana z pomocą Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-2020.

Foto: Urząd Marszałkowski Szczecin

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA