Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Wesoła Sobota w Bibliotece – Walentynki

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Walentynkową sobotę z dziećmi prowadziła Pani Ewa.

Wesoła Sobota w Bibliotece – Walentynki
Zanim sięgnęła do przygotowanej lektury sprawdziła, czy dzieci wiedzą jak obchodzi się Walentynki.
Wiedziały dokładnie, że z okazji Walentynek daje się ukochanym osobom prezenty i serduszka, żeby im było przyjemnie.

Nie jest łatwo wybrać lekturę na Dzień Zakochanych, bo w literaturze jest mnóstwo miłości. Na pytanie o książki, w których ktoś się zakochał  młodzi czytelnicy wymieniali kolejno: Roszponkę, Kopciuszka, Śpiącą Królewnę, Króla Lwa i Harrego Pottera. W bajce „Nowe szaty Cesarza” dzieci wskazały, że główny bohater kochał siebie i ubrania, za to Mikołaj kocha wszystkie dzieci. Możliwa jest też miłość jak w „Pięknej i Bestii”, bo w miłości nie ma znaczenia wygląd, tak jak w wybranej przez Panią Ewę na to spotkanie książce „Zakochany Kundel”.

Pani Ewa przeczytała dzieciom tylko najbardziej romantyczny fragment książki, ten który jest gotowym scenariuszem Walentynkowego wieczoru.
Kundel zakochał się w cocker-spanielce o imieniu Lady. Zaprosił ją na romantyczną kolację do włoskiej restauracji. Jedli spaghetti przy świetle świecy, a oberżysta Tony grał im na harmonii. Po kolacji Tramp zabrał swoją ukochaną na spacer po parku, w którym po spacerze zasnęli pod gwiaździstym niebem.
Dzieci obejrzały też fragment filmu o randce Trampa i Lady.

Uczestnicy sobotniego spotkania w bibliotece przygotowywali Walentynki dla wszystkich, których kochają. Królowały czerwone serduszka różnych rozmiarów, ozdabiane różnymi technikami. Dzieci przygotowywały po kilka Walentynek, dla mamy, dla taty, dla rodzeństwa.
Górę czerwonych serduszek dostała również Pani Ewa.

Za tydzień w bibliotece dzieci będą obchodziły Dzień Listonosza i Dzień Kota.

Książnica Stargardzka zaprasza wszystkie dzieci na Bal Karnawałowy, który odbędzie się w ramach Wesołej Soboty w Bibliotece 2 marca.
Bal będzie przebiegał pod hasłem „Dzień Staroci”, dlatego Panie Bibliotekarki proszą o przebranie dzieci za „starego bohatera” książki lub filmu, albo przyniesienie za spotkanie starego przedmiotu np. starej książki lub fotografii
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA