Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Perełki filmowe w SCK – AJKA

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Najbliższe Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego przeniesie widzów do współczesnej Rosji.

Perełki filmowe w SCK – AJKA
Na ekranie zostanie wyświetlona ubiegłoroczna produkcja rosyjsko - chińska pt. „Ajka”.

Scenariuszem oraz reżyserią dramatu zajął się Sergei Dvortsevoy, którego wielbiciele wielkiego ekranu mogą kojarzyć z kilkukrotnie nagrodzonego dzieła pt. „Tulpan”. Główną rolę w filmie gra Samal Esljamova - również znana ze wspomnianej produkcji. Być może wybór aktorki nie jest przypadkowy, ponieważ „Ajka”  także ma na swoim koncie festiwalową nagrodę – Złotą Palmę z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes z 2018 roku.

Film Dvortsevoy’a przybliża widzom, jak wygląda ciężka rzeczywistość imigrantów. Choć akcja toczy się w Moskwie, podobne historie dzieją się w każdym zakątku świata. Ajka każdego dnia musi walczyć o swoje życie, świat wokół niej jest pełen pogardy, niebezpieczeństw i brutalności. Instynkt przetrwania jest jednak w tym wszystkim nadrzędny. Kiedy kobieta uświadamia sobie, że dziecko spowoduje, iż będzie musiała walczyć za dwoje, podejmuje najtrudniejszą w życiu decyzję. Instynkt macierzyński musi ustąpić miejsca rozsądkowi.  

„Ajka” poprzez swój naturalizm sprawia, że widz niemal w kościach czuje ból i strach głównej bohaterki. Realistyczne zdjęcia w pełni oddają klimat codziennego życia ludzi znajdujących się na marginesie społeczeństwa. Połączenie surowości obrazu i ekspresyjność bohaterki pozostawiają ogromne wrażenie na długo po obejrzeniu filmu. Jest to propozycja, którą zdecydowanie warto zobaczyć.

Seans odbędzie się w czwartek 7 lutego o godz. 18.30. Bilety do zakupienia pod linkiem http://kino.sck.stargard.pl/film/Cskf_Ajka#gth oraz w kasie Stargardzkiego Centrum Kultury. Stała cena dla Klubowiczów – 6zł oraz 10 zł – dla pozostałych widzów.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA