Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Przekazanie nowych radiowozów oraz motocykli w Stargardzie

Dodano: 7 miesięcy temu

Stargardzcy policjanci otrzymali sześć nowych radiowozów, a także dwa motocykle i zestaw nagłośnieniowy .

Przekazanie nowych radiowozów oraz motocykli w Stargardzie

Są to trzy radiowozy oznakowane i trzy nieoznakowane. Zakup radiowozów oraz motocykli nastąpił z połączonych środków w ramach programu modernizacji budżetu Policji i środków przekazanych przez Gminę - Miasto Stargard, oraz Gminę Kobylanka. Pojazdy służyć będą funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego.
 

W piątek 25 stycznia na terenie Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie odbyło się oficjalne przekazanie nowych radiowozów, oraz motocykli stargardzkim policjantom. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Starostwa Pani Irena Agata Łucka, Urzędu Miasta Prezydent Rafał Zając, Pan Jacek Fabisiak Dyrektor Zarządzania Kryzysowego, oraz przedstawiciele gminy Kobylanka. Gospodarzem uroczystości był Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Robert Nowak.
 

Pięć radiowozów w tym dwa oznakowane Ople Astry z silnikiem benzynowym 1.6 i mocą 200 km, trzy nieoznakowane marki Hyundai i 30, a także dwa motocykle Yamaha 900 cm 115 km zostały zakupione ze środków Gminy Miasto Stargard oraz budżetu Policji w ramach Ustawy modernizacyjnej Policji.
 

Szóstym zakupionym radiowozem w 2018 roku był Hyundai i 20 w wersji oznakowanej, który zakupiony został wspólnie przez Gminę Stargard, Gminę Kobylanka oraz z budżetu Policji. Radiowóz ten na co dzień służył będzie policjantom Rewiru III Dzielnicowych.
 

Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Stargard stargardzcy funkcjonariusze otrzymali również sprzęt nagłośnieniowy w skład którego wchodzą dwa głośniki o mocy 2000 W każdy, mikser, zestaw dwóch mikrofonów, komplet okablowania oraz statywy co pozwoli na prowadzenie działalności profilaktycznej w terenie.
 

Łączna wartości inwestycji to blisko 530. 000 złotych. Z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu stargardzkiego, a tym samym poprawi komfort pracy funkcjonariuszy.
 

Wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań aby inwestycja ta zakończyła się powodzeniem składamy serdeczne podziękowania, a policjantom życzymy bezpiecznej jazdy.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA