Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Zespół Szkół nr 2 kształci umiejętności niezbędne na rynku pracy

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Od września 2017 roku Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie realizuje projekt „Dostosowanie kształcenia zawodowego do wymagań rynku pracy”.

Zespół Szkół nr 2 kształci umiejętności niezbędne na rynku pracy
Projekt współfinansowany ze środków Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Celem tego przedsięwzięcia jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego przez dostosowanie form i warunków jego prowadzenia do wymagań rynku pracy oraz wzrost aktywności uczniów w zakresie budowania ścieżki kariery zawodowej.

Uczestnikami projektu są uczniowie Zespołu Szkół nr 2 kształcący się w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik spedytor, technik informatyk i technik hotelarz. Każdy uczestnik ma zagwarantowany udział w:
    dwóch spotkaniach  indywidualnych ze szkolnym doradcą edukacyjno-zawodowym,
    jednym warsztacie z doradcą edukacyjno-zawodowym,
    spotkaniach edukacyjno-zawodowych i targach zawodowych takich jak  Międzynarodowe Targi Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle w Hanowerze,
    ponadprogramowych zajęciach specjalistycznych,
    płatnym stażu zawodowym w wymiarze 150 godzin.

 W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019 zostały zrealizowane kolejne kursy adresowane przede wszystkim do uczniów klas trzecich. W trakcie tych kursów uczniowie zdobyli uprawnienia niezbędne na rynku pracy.
Grupa ekonomistów z klasy 3E ukończyła z powodzeniem kurs ECDL i uzyskała międzynarodowy certyfikat wystawiony przez Fundację Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Certyfikat ten potwierdza umiejętności z zakresu podstawowych technik i usług informatycznych: B1 - podstawy pracy z komputerem, B2 – podstawy pracy w sieci, B3 – przetwarzania tekstów oraz B4 – arkusza kalkulacyjnego.
Grupa hotelarzy z klasy 3H ukończyła zewnętrzne certyfikowane szkolenie z zakresu barmana I stopnia. Wszyscy uczestnicy szkolenia zdali egzamin i uzyskali certyfikaty poświadczające nabycie umiejętności z zakresu obsługi barmańskiej. 

Logistycy z klasy 3L1 i 3L2 oraz spedytorzy z klasy 3S pozytywnie zaliczyli kurs obsługi programu „SUBIEKT GT”.  Do końca marca 2019 r. grupy te zakończą kurs z zakresu świadomości ochrony lotnictwa cywilnego obejmujący osoby inne niż pasażerowie, wymagające dostępu bez eskorty do zastrzeżonych stref  lotniska i przystąpią do egzaminu zewnętrznego. Program szkolenia został zatwierdzony przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zgodnie z postanowieniami Krajowego Programu Szkolenia.

W lipcu i sierpniu 2019 r. uczestnicy projektu będą odbywali płatne staże w przedsiębiorstwach. Dzięki temu zastosują w praktyce wiedzę i umiejętności zdobyte w szkole, w ramach kształcenia zawodowego.

Realizacja tak ważnego projektu przy wsparciu organu prowadzącego – Starostwa Powiatowego w Stargardzie – jest dowodem na to, że na terenie powiatu stargardzkiego podejmowane są wartościowe inwestycje w edukację młodzieży. 

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA