Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Podopieczni szkoły w Radowie Wielkim proszą o pomoc

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Kadra pedagogiczna wspólnie z uczniami oraz wolontariuszami ze Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Ruchową i Autyzmem starają się zorganizować swoje życie na nowo,

Podopieczni szkoły w Radowie Wielkim proszą o pomoc

po dramatycznym pożarze szkoły prowadzonej dla podopiecznych, cierpiących na różnorodne formy niepełnosprawności. Pożar, który wybuchł 18 grudnia 2018 r. w budynku szkoły, strawił część dachu wraz z poddaszem. Ogień zniszczył sale dydaktyczne, toalety i łazienkę na pierwszym piętrze. Reszty zniszczenia dopełniła woda.
 

 Pożar szkoły Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Radowie Wielkim, gasiło dziesięć jednostek Straży Pożarnej. Koszt odbudowy zniszczonych pomieszczeń placówki, znacznie przekracza finansowe możliwości Stowarzyszenia. Stąd dramatyczny apel o jakąkolwiek pomoc, przesłany również na ręce Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej.
 

Przewodniczący Stowarzyszenia Czesław Frost wyraża nadzieję, że wobec tragedii, która dotknęła niepełnosprawnych uczniów pozbawionych swojej szkoły, działanie i szybka reakcja ludzi dobrej woli pozwolą na odbudowę placówki. Szkoła z Radowa Wielkiego w powiecie łobeskim zapewniała dotychczas pomoc, edukację oraz opiekę i rehabilitację dzieciom a także młodzieży niepełnosprawnej, pochodzącej z sześciu powiatów Pomorza Zachodniego, w tym miejscowości powiatu stargardzkiego. Teraz na wpół zniszczona szkoła sama potrzebuje pomocy.
 

W apelu Stowarzyszenia czytamy: Tylko dzięki Państwa pomocy będziemy w stanie zrealizować zamierzony cel, jakim jest odbudowa szkoły i przywrócenie dziecięcych uśmiechów. Ważna jest przy tym każda złotówka, która stanowić będzie małą cegiełkę na odbudowę szkoły.
 

W imieniu Starosty Stargardzkiego i Zarządu Powiatu zachęcamy do wpłat najdrobniejszych nawet sum. Udostępniamy numer konta Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Ruchową i Autyzmem w Resku:

Bank Pekao SA: 08 1240 3871 1111 0000 4424 6660
 

Stowarzyszenie wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, ma status organizacji pożytku publicznego. W sytuacji, w jakiej znaleźli się podopieczni Zespołu Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim, pozostaje mieć nadzieję na szybką pomoc i finansowe wsparcie ze strony instytucji oraz ludzi dobrej woli.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA