Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Perełki filmowe w SCK – Ramen. Smak wspomnień

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:

Pierwsze Kino Studyjne w nowym roku zabierze widzów w podróż do kultury i kuchni azjatyckiej.

Perełki filmowe w SCK – Ramen. Smak wspomnień
Wszystko za sprawą melodramatu pt. „Ramen. Smak wspomnień”.

Głównym bohaterem filmu jest młody kucharz o imieniu Masato. Chłopak pochodzi z rodziny japońsko-singapurskiej, a jego wychowaniem po śmierci matki zajmuje się wyłącznie ojciec. Po nagłej śmierci drugiego z rodziców Masato ma odziedziczyć rodzinną restaurację. Zgodnie z pomysłem bohatera nowym popisowym daniem ma zostać słynna azjatycka zupa gotowana na żeberkach – tytułowy ramen. Aby dokładnie oddać smak znany z dzieciństwa chłopak wyrusza w podróż w rodzinne strony matki, czyli do Singapuru. Tam chce odnaleźć swojego wujka, który miałby pomóc mu w odtworzeniu dania. Na miejscu poznaje również babcię Lee, a wraz z nią burzliwą rodzinną historię o miłości swoich rodziców.  

„Ramen. Smak wspomnień” to film nie tylko o kuchni azjatyckiej, która wiedzie prym w większości scen, ale głównie o zawiłych więzach rodzinnych. Okazuje się, że rodzina Masato jest żywym przykładem tego, że w krajach azjatyckich do dnia dzisiejszego panuje wrogość między poszczególnymi nacjami, która to przeradza się w nacjonalizm i ksenofobię. Źródło tego konfliktu obserwujemy we wzajemnej relacji rodzin rodziców bohatera. Kuchnia jest tutaj symbolem lekarstwa na smutne dusze i znakiem pojednania z historią.

Film został wyreżyserowany przez słynnego singapurskiego reżysera Erica Khoo, który na swoim koncie ma takie dzieła jak: „Tatsumi”, „Bądź ze mną” oraz „12 pięter”. Najnowsze dzieło został zaprezentowane w sekcji Kina Kulinarnego podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie w ubiegłym roku.  Swoją premierę w Polsce będzie mieć 11 stycznia.

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza na przedpremierowy seans w ramach Kina Studyjnego w środę 9 stycznia o godz. 18.30. Bilety w cenie 14 zł do zakupienia w kasie kina lub elektronicznie pod linkiem http://kino.sck.stargard.pl/film/Kino_Studyjne_Ramen_Smak_Wspomnien#gth.

Cenna uwaga przed seansem: nie warto wybierać się na film z pustym żołądkiem, ponieważ potrawy azjatyckie będą odgrywać jedną z głównych ról, a to zapewne nie ucieszy głodnych widzów.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA