Na ekranie zostanie wyświetlony film pt. „I tak cię kocham”.
Film miał swoją światową premierę w lipcu ubiegłego roku, został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków. Nominowany wielokrotnie do różnych nagród filmowych, zdobył w 2017 roku nagrodę publiczności MFF w Locarno, w 2018 roku na Film Independent nagrodę za najlepszy debiut dla scenarzystów Emily V. Gordon i Kumail Nanjiani oraz tytuł najlepszej komedii Critics Choice.
Jest to dobra, świetnie zagrana komedia przełamana dramatycznym wątkiem, która potrafi równie dobrze rozbawić i wzruszyć. Dzięki temu połączeniu stanowi rozrywkę ciut ambitniejszą, która pozostaje z widzami na dłużej i daje do myślenia. Wbrew tytułowi, nie jest bezmyślną komedią romantyczną. To prawdziwa historia, która była udziałem pary autorów scenariusza, pełna wartościowych przemyśleń i zaskakujących zwrotów akcji. Jest świeża, błyskotliwa i nieoczywista.
Pomimo że „I tak cię kocham” opowiada o uczuciu wystawionym na próbę przez ciężką chorobę, nie ma nic wspólnego z typowym wyciskaczem łez. Zamiast tego jest brawurową komedią, która bierze na warsztat specyfikę współczesnych związków, konflikty pokoleń i stereotypy dotyczące imigrantów.
Główny bohater, początkujący komik estradowy, który jako dziecko przeniósł się z rodzicami z Pakistanu do USA, funkcjonuje w zawieszeniu pomiędzy dwiema nieprzystającymi do siebie kulturami. Żyjąc w sposób na wskroś amerykański, Kumail jednocześnie nie chce rozczarować rodziców oczekujących od niego, że wkrótce ożeni się z "porządną Pakistanką".
Kontrast pomiędzy odmiennymi światami i systemami wartości rodzi rozmaite napięcia komediowe, ale twórcom filmu udaje się zachować umiar i powstrzymać przed sięganiem po frazesy. Doskonale widać to choćby w sposobie, w jaki reżyser portretuje na ekranie matkę i ojca Kumaila. Pomimo hołdowania skrajnemu rygoryzmowi obyczajowemu bohaterowie nie przypominają antypatycznych fundamentalistów, pokazani są jako ludzie obdarzeni ciepłem i pogodni. Równie ambiwalentnie wypadają na ekranie rodzice amerykańskiej dziewczyny Kumaila, którzy reprezentując liberalny świat Zachodu, w swoich uprzedzeniach wobec muzułmanów okazują się zawstydzająco konserwatywni.
Na ekranie Kumail Nanjiani, odtwórca głównej roli i jednocześnie współautor scenariusza oraz Zoe Kazan. A w rolach drugoplanowych między innymi słynny komik Ray Romano i laureatka Oscara Holly Hunter.
Film bije rekordy popularności na świecie. Dziś do obejrzenia w Kinie Studyjnym o 18:30. Bilety w cenie 14,00 zł można jeszcze rezerwować na stronie internetowej: tutaj lub kupić w kasie SCK przed seansem.
Tu jesteś:
- Wiadomości
- Kultura i rozrywka
- Perełki filmowe w SCK ? I tak cię kocham