Dzisiaj jest: 25.5.2019, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Błyskotki, cacka, perełki

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Dzisiaj w gościnnych progach ZS nr 1 odbywa się powiatowy kiermasz świątecznego rękodzieła.

Błyskotki, cacka, perełki
Wystawcy z powiatu stargardzkiego nie mieścili się już w murach Starostwa Powiatowego stąd pomysł, aby tegoroczna edycja odbyła się w sąsiadującym gmachu „Jedynki”.

Szybko się okazało, że szkolna aula również nie sprostała rozmachowi uczestników, którzy prześcigali się w stworzeniu jak najatrakcyjniejszych stoisk.

Trudno określić trendy wśród wystawianych prac. Stoiska mienią się bowiem wszystkimi barwami, a w ofercie królują choinki na równi z bombkami, gwiazdkami i aniołkami. Piękne prace wykonano w tak wielu technikach, że każdy z cała pewnością może znaleźć coś dla siebie.

Największym powodzeniem wśród gospodarzy, czyli uczniów cieszyły się wypieki przygotowane przez panie z Ligi Polskich Kobiet. Domowe wypieki, jak z babcinej kuchni rozchodziły się w mgnieniu oka już od pierwszych chwil przerwy.

Jedyne w swoim rodzaju świąteczne ozdoby są owocem pracy rękodzielników, aktywnych w stowarzyszeniach i organizacjach pozarządowych, a także uczniów szkół z całego powiatu. 

Stoiska pełne oryginalnych, najpiękniejszych i sporządzonych ręcznie ozdób świątecznych w przystępnych w atrakcyjnych cenach czekają na wszystkich zainteresowanych jeszcze do godziny 13:00 na I piętrze, w auli szkoły w Parku 3 Maja. 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1