Dzisiaj jest: 25.5.2019, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Premiery filmowe na weekendy grudniowe cz. I

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Oficjalnie okres przedświąteczny już rozpoczęty.

Premiery filmowe na weekendy grudniowe cz. I
Niemniej jednak dla tych, którzy chcą jeszcze poszukać oddechu od gorączki przygotowań idealną propozycją będzie wyjście do kina. Bo tam święta jeszcze nie ogarnęły wielkiego ekranu, a różnorodność premierowych filmów daje wiele do wyboru.
  1. MIŚKÓW 2-ÓCH W NOWYM YORKU
Kiedy: 08.12
Gatunek: Animacja, familijny
Gdzie: Stargardzkie Centrum Kultury, Multikino, Helios

Główny bohater pierwszej części Misiek wraz z synem powracają z Arktyki do Ameryki. Na miejscu zostają gorąco powitani przez całe miasto włącznie z burmistrzem, a za swoje zasługi senior otrzymuję Wielki Klucz do bram Nowego Yorku. Z okazji powrotu zostaje też zorganizowane huczne przyjęcie, na którym ginie otrzymana nagroda. Okazuje się, że to tylko początek kłopotów, z jakimi Misiek będzie musiał sobie poradzić. W wyniku niespodziewanego splotu wydarzeń bohater staje się wrogiem numer jeden swojego ukochanego miasta i najbardziej poszukiwanym zwierzakiem w kraju. 

 
  1. ZABÓJCZE MASZYNY
Kiedy: 08.12
Gatunek: Science-fiction
Gdzie: Multikino, Helios

Postapokaliptyczna wizja świata, w którym dotychczasowe środowisko zostało zniszczone przez kataklizm. Przez kolejnych tysiąc lat ludzkość musiała dostosować się do nowych warunków i nauczyć codziennie walczyć o przetrwanie. Wśród osób, którym udało się przeżyć poznajemy dwójkę bohaterów: Toma i Hester. Z pozoru całkowicie od siebie różni postanawiają połączyć siły oraz utworzyć sojusz. Wspólna praca ma na zawsze odmienić okrutny los człowieka na Ziemi.

 
  1. FUGA
Kiedy: 08.12
Gatunek: Thriller, psychologiczny
Gdzie: Stargardzkie Centrum Kultury, Multikino

Fuga to termin znany w psychiatrii, który polega na wyparciu przez podświadomość swojego dotychczasowego życia. W takim stanie widzowie poznają główną bohaterkę – Alicję. Kobiet znika z domu na dwa lata, a po odnalezieniu przez rodzinę i powrocie do rodzinnego miasta nie przypomina dawnej siebie. Nie pamięta kim są osoby uważające się za jej rodzinę. Z czasem jednak powracające wspomnienia odkrywają mroczną tajemnicę. W głównych rolach na ekranie zobaczymy: Gabrielę Muskałę oraz Łukasza Simlata.  

 
  1. DIABEŁ: INKARNACJA
Kiedy: 08.12
Gatunek: Horror
Gdzie: Multikino

Propozycja dla wielbicieli kina grozy. Megan Reed pracuje w kostnicy. Pewnego razu na nocnej zmianie otrzymuje do badania zniekształcone zwłoki młodej kobiety. Okazuje się, że jest to ofiara nieudanych egzorcyzmów. W czasie pracy bohaterka doznaje mrocznych wizji, które powodują, że zaczyna wierzyć, iż ciało zmarłej zostało opętane przez demona. Film zdecydowane dla osób o mocnych nerwach.

 
  1. BYŁ SOBIE DEADOPOOL
Kiedy: 12.12
Gatunek: Komedia, akcja, science-fiction
Gdzie: Helios

Niegrzeczny bohater komiksów Marvela powraca na wielki ekran, tyle że tym razem dość niekonwencjonalnej formie. Na ekranie zobaczymy przygody Deadpoola w klimacie świątecznym. Oczywiście nie zabraknie dowcipnych dialogów i scen wywołujących salwy śmiechu. Co ważne pieniądze uzbierane ze sprzedaży biletów mają zostać przekazane na cele charytatywne. Warto zatem, aby każdy fan serii przygód komiksowego herosa wybrał się na ten seans.

 
  1. AUTSAJDER
Kiedy: 13.12
Gatunek: Dramat
Gdzie: Multikino

Kolejna w tym zestawieniu rodzima produkcja. Polska rok 1981. W Katowicach czuć napięcie związane z organizacją strajku w kopalni „Wujek”. Główny bohater – licealista o imieniu Franek, mimo niespokojnej sytuacji w kraju zdaje się nie interesować polityką i otaczająco go rzeczywistością. Dla młodzieńca najważniejsza jest pierwsza miłość, muzyka i malarstwo. Wszystko jednak zmienia się, gdy za sprawą swojego przyjaciela Beno zostaje oskarżony przez Służby Bezpieczeństwa o współpracę z opozycją. Bohater będzie musiał przejść szybki test dorosłości w czasie tej ciężkiej próby, jaka spadła na niego nieoczekiwanie. 

 
  1. KURSK
Kiedy: 14.12
Gatunek: Dramat
Gdzie: Pionier, Multikino

Akcja filmu oparta na prawdziwych wydarzeniach. 10 sierpnia 2000 roku z rosyjskiego portu marynarki wojennej wypływa na pierwsze ćwiczenia okręt podwodny Kursk. W wyniku eksplozji po dwóch dniach rejsu okręt ulega zatonięciu na obszarze arktycznych wód Morza Barentsa. Pierwsze informacje wskazują, że w katastrofie ocalało 23 z 118 marynarzy. Rozpoczyna się walka z czasem, aby pomóc tym, którzy uszli z życiem w czasie eksplozji. Prowadzona akcja ratunkowa przykuwa oczy wszystkich państw na świecie. Brytyjski rząd oferuje swoją pomoc w poszukiwaniu ocalałych marynarzy. W rolach głównych wystąpili m.in.: Colin Firth, Matthias Schoenaerts oraz Léa Seydoux.

 
  1. THE QUAKE. TRZĘSIENIE ZIEMI
Kiedy: 14.12
Gatunek: Katastroficzny
Gdzie: Multikino

Ostatnia z propozycji w dzisiejszym zestawieniu to skandynawska produkcja. Dzieło stanowi kontynuację norweskiego filmu również o tematyce katastroficznej z 2015 pt. „Fala”. Główni bohaterowie przeprowadzają się do Oslo. Na miejscu nie mogą jednak zaznać upragnionego spokoju, ponieważ w stolicy Norwegii zaczynają nasilać się trzęsienia ziemi. Z czasem okazuje się, że ruchy tektoniczne mogą objąć swoją siłą większy obszar, a nawet stanowić zagrożenie dla całej ludzkości. Bohaterowie ponownie będą musieli stoczyć walkę z żywiołem.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1