Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Dzielnicowi z Suchania promują bezpieczeństwo

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Suchaniu okazali się aktywnymi uczestnikami spotkania z dzielnicowymi posterunku policji,

Dzielnicowi z Suchania promują bezpieczeństwo

którzy namawiali do zachowania elementarnych reguł bezpieczeństwa- zarówno w szkole, jak i na drodze. W spotkaniu z policjantami wzięło udział około 70 uczniów. Swoją prezentację funkcjonariusze posterunku w Suchaniu przygotowali w niebanalny sposób, starając się wciągnąć do gry o bezpieczeństwo młodych słuchaczy.
 

Suchań przecięty niemal na pół zatłoczoną i ruchliwą krajową „Dziesiątką”, jeszcze długo poczeka  na swoją obwodnicę. Tym większego znaczenia nabiera więc kwestia edukacji w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego, prowadzonej od najmłodszych lat. Uczestnicy spotkania z klas I- III szkoły podstawowej w Suchaniu mogli więc uświadomić sobie, jak istotne jest  zachowanie szczególnej ostrożności przy pokonywaniu najbardziej ruchliwego odcinka ulicy w ich mieście.  Sporo miejsca policjanci poświęcili także rozmaitym, pełnym ryzyka zabawom w pobliżu drogi.
 

Przestrzegając najmłodszych przed konsekwencjami lekkomyślności na drodze, dzielnicowi przypominali też, że pieszy po nagłym wtargnięciu na jezdnię nie ma żadnych szans wobec auta, jadącego z dużą prędkością. Sam zaś kierowca nie uniknie kolizji na zbyt krótkim odcinku drogi hamowania. Proszono tez uczniów, by przed każdą rodzinną podróżą przypominali rodzicom lub dorosłym pasażerom o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa oraz instalacji fotelików samochodowych, kiedy jest taka potrzeba.
 

Wiele miejsca poświęcono również kwestii noszenia odblasków. Ta część spotkania wpisała się także w szerszą akcję, organizowaną przez Policję przy współpracy z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Policjanci razem z przedstawicielami Powiatowej Rady rozdają elementy odblaskowe dzieciom, pieszym i kierowcom w miejscowościach powiatu stargardzkiego. Akcja organizowana jest pod hasłem: „Jestem bezpieczny, bo jestem widoczny”.
 

Wiele atrakcji dostarczyło też najmłodszym słuchaczom w Suchaniu wspólne odgrywanie inscenizowanych sytuacji, dotyczących bezpiecznego zachowania- w szkole i na drodze. Szybko rozdano też elementy odblaskowe,  przygotowane specjalnie dla uczestników spotkania. Ważne jest teraz, by przy zatłoczonej drodze w Suchaniu najmłodsi mieszkańcy byli widoczni równie dobrze i wyraźnie.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1