Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Nietrzeźwy wjechał do rowu tuż przed nadjeżdżającą karetką

Dodano: 6 miesięcy temu

Kierowca osobowego Citroena nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu którym poruszała się karetka pogotowia, a następnie zjechał do rowu.

Nietrzeźwy wjechał do rowu tuż przed nadjeżdżającą karetką

Przeprowadzone badanie na miejscu zdarzenia wykazało, że kierowca osobówki jest nietrzeźwy. Miał prawie 1,30 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 23:00 na drodze pomiędzy Lipnikiem a Zieleniewem. O całej sytuacji stargardzką komendę powiadomił kierowca karetki, który przewoził pacjenta do jednego ze szczecińskich szpitali.

Wykonujący na miejscu czynności policjanci ustalili, że karetka Pogotowia Ratunkowego jechała w stronę Szczecina. Pomiędzy Lipnikiem a Zieleniewem z naprzeciwka jechał samochód osobowy, którego kierujący stracił panowanie nad nim, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał do rowu. Mężczyźnie na miejscu załoga pogotowia udzieliła niezbędnej pomocy i wezwała drugą karetkę.

Przeprowadzone na miejscu przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że 65 letni kierowca Citroena ma prawie 1,30 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy. O jego karze zadecyduje Sąd. W zdarzeniu tym oprócz kierowcy osobówki, który doznał niewielkich obrażeń nikt nie ucierpiał.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1