Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Wybieranie rodzin z bazy Szlachetnej Paczki trwa!

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Jak już informowaliśmy, 17 listopada o godzinie 8:00 została otwarta baza rodzin Szlachetnej Paczki.

Wybieranie rodzin z bazy Szlachetnej Paczki trwa!
Już po 10 minutach od otwarcia 5 rodzin zostało wybranych przez darczyńców, do godziny 10:30 wybrano z bazy 10 rodzin.

Do stargardzkiego sztabu Szlachetnej Paczki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, szkoły i parafie zgłosiły łącznie 92 rodziny w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkie zgłoszone rodziny odwiedzili wolontariusze, w wyniku tych odwiedzin i rozpoznania potrzeb oraz analizy sytuacji, do bazy wpisano historie i potrzeby 37 rodzin.

Zastanawiasz się, jak zostać darczyńcą? To proste:
Krok 1:  Wejdź na stronę szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny. Wybierz Stargard, jako miejsce w którym będziesz udzielać pomocy.
Krok 2:  Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie i wybierz tę, której chcesz pomóc. Upewnij się, że jesteś w stanie spełnić jej wszystkie 3 podstawowe potrzeby.
Do przygotowania paczki możesz zaprosić znajomych, rodzinę, współpracowników – razem będzie Wam łatwiej przygotować pomoc jakiej oczekuje rodzina.
Krok 3: Bądź w kontakcie z wolontariuszem, który jest opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. Wolontariusz skontaktuje się z tobą i odpowie na wszystkie Twoje pytania oraz rozwieje wątpliwości, zna rodzinę osobiście.
Krok 4: W czasie finału, 8 i 9 grudnia dostarcz paczki do magazynu Szlachetnej Paczki i przekaż wolontariuszom.Wolontariusze dostarczą paczki rodzinom, a darczyńców poinformują jaka była reakcja obdarowanych. Wszyscy darczyńcy dostaną dyplomy potwierdzające udział w akcji.

Jeszcze 9 rodzin czeka na darczyńców! Przyłączcie się do tej szlachetnej akcji!

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1