Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Po 7. kolejce EBL: Seria wysokich zwycięstw

Bez niespodzianek i wielkich emocji w 7. kolejce Energa Basket Ligi.

Wszyscy faworyci odnieśli pewne zwycięstwa. Mecz, który mógł się zapowiadać najciekawiej został przełożony na 12 grudnia. W tym terminie Stelmet Enea BC zmierzy się z Kingiem Szczecin. Zielonogórzanie w niedzielę grali w lidze VTB. Na dalekiej Syberii przegrali z Jenisejem Krasnojarsk aż 81:109. Nowym liderem EBL została natomiast BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, która ma taki sam bilans, jak Stelmet i Polski Cukier Toruń, ale najkorzystniejszy stosunek małych punktów.

Ekipa prowadzona przez Wojciecha Kamińskiego nabiła sobie licznik w niedzielnym spotkaniu z Polpharmą Starogard Gdański. Zwyciężyła 101:79, choć goście prowadzili przez większość pierwszej połowy. Rekordowo wygrywali nawet 38:27, ale już po 20 minutach było 40:40. Gospodarze rozkręcili się po przerwie, a w czwartej kwarcie zdobyli 36 punktów. W drugim niedzielnym spotkaniu Arka Gdynia bez wysiłku pokonała GTK Gliwice 86:70.

Kolejka zaczęła się od dwóch piątkowych spotkań. Anwil Włocławek długo męczył się z Rosą Radom, ale wygrał 81:68. Mistrz Polski największą zapaść miał w drugiej kwarcie, gdy długo nie mógł trafić do kosza i ostatecznie uzbierał osiem oczek. Podobne problemy miał w Lublinie AZS Koszalin. Ten zespół nadal pozostaje bez zwycięstwa. Po 20 minutach przegrywał 24:48 i mecz był rozstrzygnięty. Skończyło się trochę mniejszą różnicą, bo 81:59 na korzyść TBV Startu.

Inne ekipy z dołu tabeli również nie zapunktowały. Spójnia Stargard przegrała z Legią Warszawa 72:94. O takich rozmiarach porażki beniaminka przesądziło ostatnich pięć minut. Wtedy goście odskoczyli serią 18 punktów z rzędu. Oczywiste było, że większych szans z Polskim Cukrem Toruń nie ma Miasto Szkła Krosno, które uległo u siebie 70:95. W gronie ekip walczących o utrzymanie pozostał też Trefl Sopot, który doznał piątej porażki z rzędu. Tym razem lepszy okazał się MKS Dąbrowa Górnicza (80:70). Zadecydowała o tym trzecia kwarta wygrana przez gości 28:9. Wcześniej na dobrej drodze do przełamania byli gospodarze, którzy prowadzili nawet 43:32.

Następna kolejka rozpocznie się już w środę, gdy Stelmet zmierzy się z Treflem. W piątek GTK podejmie King. Ciekawie zapowiada się sobotni pojedynek Legii z Anwilem. Ważne batalie również w grze o utrzymanie. AZS spotka się z Rosą, a Miasto Szkła ze Spójnią.