Dzisiaj jest: 26.4.2024, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Pracowity, biało - czerwony weekend zawodników Feniks Pesta Stargard

Dodano: 5 lat temu

Grad medali zawodników Feniks Pesta.

1. Stargardzianka Paulina Kucharczyk wystartowała w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Bielawie w dniach 9-11.11.2018r. Będąc jedną z najmłodszych uczestniczek, przegrała tylko 1 walkę i wygrała 4. W drodze do medalu pokonała na punkty 10:0 zawodniczkę Suples Wierzbica, kolejną zapaśniczkę (Sokół Lublin) przez tusz 5:0 i wygrała 10:2 na punkty z zawodniczką Tęczy Środa Wlkp. W pojedynku  o brązowy medal zwyciężyła 11:4 Nikolę Skorską z klubu Suples Wierzbica. Jest to ogromny sukces Pauliny. Jej walki były poukładane taktycznie. Paulina Kucharczyk to zawodniczka o wysokich umiejętnościach technicznych.

Dla przypomnienia jest to 6 medal Mistrzostw Polski zawodników Feniks Pesta Stargard w roku 2018.Wcześniej juniorki wywalczyły 2 medale MP Juniorek (Kasia Dulęba i Weronika Kiszka) 3 medale Katarzyny Mądrowskiej (w grupie seniorek, młodzieżowców i mistrzostwach akademickich).

1. 6 medali przywieźli młodzi zapaśnicy Feniks Pesta Stargard z IV Ogólnopolskiego Turnieju zapaśniczego dzieci i młodzików w zapasach w stylu wolnym, który odbywał się w sobotę  10.11. Zawodnicy walczyli w silnie obsadzonym, o zasięgu międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Osielsku. Złote medale zdobyli Nikola Piechocka-37kg oraz Jakub Matwiejczyk-35kg. Srebrny medal zdobył Bartosz Bluj-42kg. Brązowe Bartosz Kiszka-34kg, Jakub Przybylski-38kg, Olaf Rudnicki-42kg. Poza podium uplasowali się: Kacper Sokołowski-34kg oraz Michał Matwiejczyk-38kg.
Wszyscy zawodnicy zasługują na wyróżnienie, ponieważ walczyli o każdy punkt techniczny, byli przygotowani do walk, które były równorzędne, kończące się czasami nieznaczna przewagą punktową. Ponadto uważnie słuchali wskazówek trenerów.

Trenerzy zawodników: Krzysztof Mądrowski i Katarzyna Przybylska.

Dziękujemy za wsparcie: Miasto Stargard i Pesta Mirosław Rybkowski, a także wspaniały doping i pomoc kibiców.

3. DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI - TRZY BITWY, JEDEN CEL - WYGRAĆ I BYĆ NAJLEPSZYM"
10 listopada Feniks Pesta Stargard walczył na trzech turniejach w trzech województwach (zachodniopomorskim, kujawsko pomorskim, dolnośląskim). Grupa młodszych wzmocniona o czterech starszych zawodników walczyła na matach "polskich wikingów" w XII Turnieju Zapaśniczy w Stylu Wolnym o Puchar Burmistrza Miasta Gminy Wolin. W zmaganiach uczestniczyło 142 zawodników z 12 klubów naszego województwa. Mając na uwadze Święto Niepodległości podczas oficjalnego otwarcia na prośbę organizatora dzieci odśpiewały hymn Polski, czym zaskoczyły wszystkich dorosłych bo znały wszystkie zwrotki, a na wyróżnienie zasługuje Sebastian Bryguła, który swym silnym głosem brylował na tle pozostałych dzieci. Ekipa Feniksa dzięki ogromnemu zaangażowaniu największego kibica, wielbiciela naszego klubu Adriana Kwarciaka, który przygotował oprawę w postaci biało czerwonych balonów oraz flag Polski brylowała spośród wszystkich klubów co widać na zdjęciach.

Jedenastka naszych "gladiatorów" stanęła w szranki w ośmiu kategoriach wagowych i pomimo "braterskich" (wewnątrz klubowych) walk zajęła szóste miejsce zdobywając 7 medali:
3 x I miejsce - Pawlikowska Maja kat. wag. 21 kg; Kwarciak Mateusz kat. wag. 27 kg; Gocół Łukasz kat. wag. 33 kg,
2 x II miejsce - Kwiatkowski Mateusz kat wag. 25 kg; Sokołowska Zuzanna kat. wag. 28 kg,
2 x III miejsce - Katanowski Wiktor kat. wag. 26 kg; Danielewski Oliwier kat. wag. 37 kg.

Pozostali zawodnicy: Kumor Igor kat. wag. 33 kg, Basiak Adam kat. wag. 37 kg, Winiarska Magdalena kat. wag. 37 kg, oraz Bryguła Sebastian kat wag. 41 kg pomimo, że zajęli miejsca poza podium również walczyli dzielnie i z wielkim zaangażowaniem.

Na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy biorący udział w zmaganiach w trakcie obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości, jednakże na indywidualne brawa oraz pochwałę zasługują chłopcy, którzy po raz pierwszy odważyli się uczestniczyć w tak dużych zawodach - Igor, Wiktor oraz Mateusz 25 kg pokazali, że duch walki i zwycięstwa jest w nich i powoli budzi się jak feniks z popiołu. Brawo Panowie, tak trzymać, przed wami otwiera się droga do kolejnych sukcesów sportowych w zapasach. Oczywiście inni zawodnicy nie zawiedli pokazali, że intensywne treningi przynoszą coraz to lepsze wyniki i postawę prawdziwych sportowców co cieszy trenerów i napawa dumą rodziców, którym należą się osobne podziękowania za wyrozumiałość i chęć prowadzania pociech na treningi. Bo gdyby nie oni i ich aktywność w życie klubu nie cieszylibyśmy się z sukcesów naszych zawodników. Trenerem na zawodach był Leszek Goc?ł.

Wszystkim zawodnikom, trenerom, opiekunom, rodzicom, sponsorom składamy gorące podziękowania za wkład włożony w osiągany wyniki. Czekamy na kolejne medale zawodniczek i zawodników Feniks Pesta Stargard.

Źródło: Feniks Pesta