Dzisiaj jest: 29.3.2024, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Olimpia - Błękitni: Trzecia porażka z rzędu

Piłkarze Błękitnych Stargard doznali trzeciej porażki z rzędu.

Nasz zespół w 18. kolejce przegrał na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 1:3. Rywale odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Trzeba jednak przyznać, że stargardzianie w ostatnich spotkaniach mierzyli się z zespołami z II-ligowej czołówki. W Grudziądzu zagrali bez kilku podstawowych piłkarzy. Kontuzjowani są Przemysław Brzeziański i Grzegorz Rogala, a za kartki pauzował Mateusz Ogrodowski.

Na boisku wiele się działo. Gospodarze udokumentowali optyczną przewagę w 28. minucie. Prowadzenie dał im Aghvan Papikyan. Błękitni jednak bardzo szybko odpowiedzieli, bo trzy minuty później wyrównał Piotr Kurbiel. Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla Olimpii strzelił Konrad Handzlik.

Błękitni cały czas zachowywali szanse na przynajmniej punkt. Zadanie w doliczonym czasie do pierwszej połowy ułatwił im Bartosz Śmietanko, który za drugą żółtą kartkę opuścił boisko. Podobnie, jak w Stargardzie Błękitni również w rewanżu z Olimpią nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi. Próbowali wyrównać głównie strzałami z dystansu, ale nie zaskoczyli Wojciecha Muzyka. W 80. minucie stracili trzecią bramkę. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Marzec i było praktycznie po meczu.

Wtedy siły były już wyrównane, bo siedem minut wcześniej drugą żółtą kartkę obejrzał Junpei Shimmura. Błękitni pozostali na 12. miejscu w tabeli. Następny pojedynek będzie dla nich bardzo ważny, bo podejmą Olimpię Elbląg. To spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 listopada o godz. 13:00.

Olimpia Grudziądz - Błękitni Stargard 3:1 (2:1)
1:0 - Aghvan Papikyan 28’
1:1 - Piotr Kurbiel 31’
2:1 - Konrad Handzlik 40’
3:1 - Mateusz Marzec 80’

Olimpia: Wojciech Muzyk - Damian Ciechanowski, Donatas Nakrosius, Piotr Witasik, Ariel Wawszczyk - Bartosz Śmietanko, Robert Ziętarski - Mateusz Marzec (86’ Dariusz Kamiński), Konrad Handzlik (59’ Marcin Poręba), Aghvan Papikyan (69’ Marcin Kaczmarek) - Przemysław Kita (83’ Robert Hirsz).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Wiktor Patrzykąt, Patryk Baranowski, Wojciech Błyszko, Adrian Kwiatkowski - Filip Karmański (83’ Karol Orłowski), Junpei Shimmura - Marcin Gawron, Michał Cywiński, Mateusz Kwiatkowski (90’ Bartosz Sitkowski) - Piotr Kurbiel.

Żółte kartki: Śmietanko, Kamiński (Olimpia) - Adrian Kwiatkowski, Shimmura (Błękitni).

Czerwone kartki: Bartosz Śmietanko (45+1, Olimpia, za drugą żółtą) - Junpei Shimmura (73, Błękitni, za drugą Żółtą).