Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

I Ty możesz jeździć z nami!

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Tydzień temu pisaliśmy o Stowarzyszeniu Stargard na Rowery i organizowanych przez jego członków imprezach rowerowych w zakończonym właśnie sezonie 2018.

I Ty możesz jeździć z nami!
Tydzień temu pisaliśmy o Stowarzyszeniu Stargard na Rowery i organizowanych przez jego członków imprezach rowerowych w zakończonym właśnie sezonie 2018. Dziś zapraszamy do przypomnienia sobie imprez rowerowych współorganizowanych i propagowanych przez Stowarzyszenie.

Stargard na Rowery w tym sezonie współorganizowało:

Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia w dniu 28 kwietnia uczestniczyli i pomagali zabezpieczać trasę przejazdu Rowerowej Masy Krytycznej zorganizowanej przez Stargardzkie Porozumienie Rowerowe do, którego należy również Stowarzyszenie "Stargard na Rowery".

W weekend 4-5 sierpnia, przy współpracy z Kajaki Ina odbył się wypad rowerowo-kajakowy. Pierwszego dnia „rowerowo” uczestnicy przejechali do Łekna za Strumianami, a tam przesiedli się w kajaki i popłynęli Iną do Odry, ok 27km. Drugiego dnia krótkie wiosłowanie do Lubczyny (ok 5km) gdzie pożegnali kajaki i rowerami wrócili do Stargardu. Łącznie uczestnicy na rowerach pokonali dystans około 75 km. Niewątpliwą atrakcją wycieczki był też nocleg pod namiotami.

II Stargardzki „Tour de Powiat”, w którym uczestniczyły 34 rowerzystów ze Stowarzyszenia Stargard na Rowery. W asyście wozu serwisowego ekipa ruszyła na trasę. Trasa Rajdu biegła przez Małkocin, Storkówko, Chlebówko, Chociwel, Linówko, Ińsko, Dobrzany, Wiechowo, Marianowo, Pęzino, Trzebiatów , Tychowo, Witkowo, Kluczewo do Stargardu. Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Wisola” w Ińsku uczestnicy przejazdu mogli skorzystać z grilla i upiec kiełbaski, oraz zregenerować siły  przed dalszą drogą. Dzięki Starostwu Powiatowemu w Stargardzie uczestnicy „Tour de Powiat” otrzymali upominki. Przejazd odbył się 12 maja.

Festyn charytatywny na rzecz leczenia i rehabilitacji Jasia, który odbył się 11 sierpnia w Lipniku. Członkowie Stowarzyszenia w ramach wolontariatu prowadzili zbiórkę pieniędzy do puszek oraz obsługiwali stoiska sprzedażowe na imprezie oraz przekazali na licytację koszulkę z Rajdu szlakiem Odra Nysa 2018, którą kupiła Pani Agnieszka za 250 zł. Festyn zakończył się dużym sukcesem, udało się zebrać ponad 11 000 złotych.

2 września już po raz drugi Stowarzyszenie zorganizowało rajd wspólnie z SSKA "ALA". Na starcie stawiło się 65 cyklistów, nie tylko członków obu stowarzyszeń ale także miłośników spędzania wolnego czasu na rowerach. Wspólny przejazd zakończyła integracja przy ognisku na Bobrowej Polanie. 

Członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli również w:

W wyścigach Smoczych Łodzi który był jednym z elementów zakończenia sezonu morsowego, a stargardzcy rowerzyści wzięli w nim udział na zaproszenie Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie. Od rana grupa śmiałków ze Stargard na Rowery zbierała się przy amfiteatrze nad jeziorem Miedwie. Pogoda była słoneczna ale wietrzna, a fale na jeziorze duże, co powodowało oczywisty wzrost adrenaliny. W końcu nadszedł czas rozpoczęcia imprezy, organizatorzy ciepło wszystkich przywitali i przedstawili śmiałków stających w szranki do wyścigu. Po dwóch wyścigach widać było że ekipy są mocne, a fale na jeziorze nieprzewidywalne. Nadszedł czas startu rowerzystów, ruszyli zawodowo, szybko wyprzedzając konkurentów, do mety dopłynęli w rewelacyjnym czasie. Nadszedł czas na drugi bieg, wystartowali przeciwko Szczecińsko-Polickim Morsom, tym razem nie było łatwo, szli łeb w łeb, nawrót i…. potężna fala wlała się do łodzi cyklistów, spowodowało to mocne zamieszanie wśród załogi za chwile druga i…. koniec, łódź osiadła na dnie bardzo jeszcze zimnego jeziora. I tak oto śmiałkowie ze „Stargard na Rowery”  zostali mimo woli Morsami, ponieważ impreza odbyła się 8 kwietnia. Przy dopingu i brawach za walkę doholowali Smoka do brzegu. Zmarznięci uczestnicy wyścigu otrzymali pamiątkowe Dyplomy i burzliwe owacje widzów.  

21 - 22 kwietnia Objazd Zalewu Szczecińskiego. Jest to coroczna impreza organizowana przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Członkowie Stargard na Rowery już od kilku lat uczestniczą w tym wydarzeniu. Objazd Zalewu Szczecińskiego rozłożony jest na 2 dni,  w pierwszy dzień uczestnicy pokonują około 150 km, w drugi około 120.

Stargardzkim Festynie Organizacji Pozarządowych „Pod Basztą”, który odbył się 26 maja w Parku Chrobrego. Członkowie Stowarzyszenia postanowili skorzystać z okazji i pokazać mieszkańcom swoją działalność, w tym celu Festynie stanął namiot, w którym rowerzyści opowiadali zainteresowanym o swoich aktywnościach i rozdawali drobne upominki.

Goszczącym już od wielu lat w kalendarzu imprez rowerowych, Maratonie MTB dookoła Miedwia, który w tym roku odbył się . Stowarzyszenie Stargard na Rowery miało na tej imprezie swój „Box Team”, gdzie mogli odpocząć reprezentujący barwy SnR: Natalia Kwarciak, Łukasz Królikowski, Marcin Bojanowski oraz Marcin Chodźko oraz spotkać się dopingujący ich przyjaciele.

W zorganizowanej 15 września Rowerowej Masie Krytycznej i V Zjeździe Gwieździstym pod Patronatem Starosty Stargardzkiego. Wśród ponad 350 miłośników jazdy na rowerze oczywiście byli również członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Stargard na Rowery. Członkowie Stowarzyszenia pomagali zapewniać bezpieczeństwo uczestników przejazdu blokując wjazd samochodów na skrzyżowania podczas przejazdu rowerzystów.

Maratonie rowerowym zorganizowanym 29 września przez OSiR Stargard w ramach Dnia Otwartego Fitness i Siłowni. Maraton odbył się na rowerach stacjonarnych w siłowni OsiR.

W tym roku Zarząd Stowarzyszenia zaprasza jeszcze na:

Przejazd w barwach narodowych z okazji 11 listopada.

Mikołajkowy Rajd Rowerowy.

Pamiętajmy, że wszystkich uczestników wycieczek organizowanych przez Stowarzyszenie Stargard na Rowery obowiązuje Regulamin, który mówi:
1. "Stargard na Rowery" jest tylko inicjatorem wycieczek.
2. "Stargard na Rowery" nie ponosi odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu.
3. Każda osoba, która bierze udział w wyjeździe, robi to na własną odpowiedzialność.
4. W wyjeździe mogą uczestniczyć osoby małoletnie jedynie pod opieką pełnoletniego opiekuna.
5. Uczestników obowiązują przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terytorium Polski.
6. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących w Polsce.
7. Ubezpieczenie we własnym zakresie.
8. Uczestnik wyraża zgodę na rozpowszechnianie swojego wizerunku w postaci zdjęć i filmów poprzez publikację na stronie: Stowarzyszenie "Stargard na Rowery" oraz innych.

Bogata dokumentacja fotograficzna, autorstwa Sławka, Wojtka i Romana, o której wspomina Regulamin wycieczek i rajdów jest niebywałą atrakcją wspólnych przejazdów oraz źródłem wspomnień i dyskusji na portalach społecznościowych.
Wycieczki pod egidą Stowarzyszenia Stargard na Rowery są zawsze bardzo dobrze zorganizowane i bezpieczne. Organizatorzy dbają zwłaszcza o uczestników „mniej objeżdżonych”, którym na trasie brakuje sił, zawsze też można liczyć na pomoc techniczną w razie jakichkolwiek problemów sprzętowych.

Zapraszamy do śledzenia na facebooku profilu Stowarzyszenie Stargard na Rowery i przyłączenia się do wycieczek.

Foto: Dulny Foto

Zapraszamy do galerii zdjęć: tutaj

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ORKIESTRA CAMERATA STARGARD. Koncert 24.03.2019. GALERIA