Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Triumf stargardzkich zapaśników w Niemczech

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Aż 6 medali zdobyli zapaśnicy Feniks Pesta Stargard na turnieju w Rostocku w Niemczech.

Triumf stargardzkich zapaśników w Niemczech
Trener zapaśników ze stargardzkiego klubu mówi, że z reguły najlepiej spisują się medaliści, ale zawody w Rostocku były inne. - Po tych zawodach muszę stwierdzić, że zajęcie miejsca czwartego czy piątego po takich walkach, jakie widziałem napawają ogromnym spokojem, jeśli chodzi o stargardzkie zapasy- mówi trener Mariusz Kucharczyk. Dodaje, że zawodnicy walczyli o każdy punkt techniczny, byli przygotowani do walk i były one równorzędne, kończące się nieznaczną przewagą punktową.

Złote medale, 6 października, podczas silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju zapaśniczego w Rostocku, zdobyły Kamila Zduniak, która wygrała 4 walki bez straty punktu, Nikola Piechocka (3 wygrane) oraz Paulina Kucharczyk. To już trzecie zawody, w których dziewczyny zdobywają krążki.

Trener Mariusz Kucharczyk zaznacza, że na wyróżnienie zasługuje także postawa chłopców, zwłaszcza Kuby Basiaka (2 miejsce) oraz Filipa Pawlikowskiego (2 miejsce). - Muszę jednak dodać, iż walki Kacpra Sokołowskiego, Bartka Bluj, oraz w stylu klasycznym Bartka Kiszka i Kuby Przybylskiego, mimo zajętych dalszych miejsc, stały na bardzo wysokim poziomie technicznym. Jeszcze trochę musimy popracować nad taktyką walki, jednak z racji wieku zawodników trzeba troszkę poczekać- mówi trener.

Trenerzy Mariusz Kucharczyk, Kasia Przybylska i Leszek Gocół dziękują za wsparcie Miastu Stargard, firmie Pesta 2 Mirosław Rybkowski, Asi Sawickiej oraz kibicom.

Wyniki indywidualne:

I miejsce Zduniak Kamila 29 kg
I miejsce Piechocka Nikola 38 kg
I miejsce Kucharczyk Paulina 58 kg
II miejsce Pawlikowski Filip 50 kg
II miejsce Basiak Jakub 58 kg
III miejsce Kwarciak Mateusz 27 kg
IV miejsce Sokołowski Kacper 24 kg
IV miejsce Bluj Bartosz 42 kg
IV miejsce Basiak Adam 34 kg
V miejsce Danielewski Oliwier 38 kg
VII miejsce Kiszka Bartosz 38 kg
VIII miejsce Przybylski Jakub 38 kg
V miejsce drużynowo

 
Źródło: Feniks Pesta
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1