Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Działania „PRĘDKOŚĆ" na terenie powiatu stargardzkiego

Dodano: 8 miesięcy temu

Ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wskazuje, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w dalszym ciągu pozostaje nadmierna prędkość.

Działania „PRĘDKOŚĆ" na terenie powiatu stargardzkiego

W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w miniony piątek policjanci stargardzkiej drogówki od wczesnych godzin porannych przeprowadzili działania „PRĘDKOŚĆ” na terenie naszego powiatu.
 

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelowali o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominali również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogli doprowadzić do późniejszej tragedii.

Źródło: Policja Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1