Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Postawili urzędników przed tabliczką

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Nauczyciele Jarosław Biryłko i Anita Arnister oraz pięciu młodych matematyków z Vc ze Szkoły Podstawowej nr 5 utworzyli dziś komisję egzaminacyjną,

Postawili urzędników przed tabliczką
która odpytywała z tabliczki mnożenia miejskich urzędników z prezydentem Rafałem Zającem na czele.

Wynik może cieszyć. Wszyscy przepytywani zdali. Odpowiadając korzystali z różnych technik i metod liczenia, najczęściej „wygospodarowując” czas do zastanowienia się poprzez omówienie równań lub przez liczenie na głos. Za poprawną odpowiedź na 5 zadań każdy egzaminowany otrzymywał cukierki oraz certyfikat pomyślnego egzaminu z tabliczki mnożenia i tytuł eksperta.

28 września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja odbywała się już po raz ósmy. W Stargardzie organizatorem jest SP nr 5 im. Jana Pawła II. Uczniowie w towarzystwie nauczycieli przepytują z rachunków mieszkańców całego Stargardu. Jak co roku zaglądają też do Urzędu Miejskiego.

To nie jedyna matematyczna akcja przeprowadzana przez Szkołę Podstawową nr 5. Lada dzień rozpocznie się projekt matematyczny  „Wszechobecny procent” dofinansowany przez Fundację mBank, a nagrodzony w V edycji konkursu grantowego w ramach programu mPotęga. Do rywalizacji przystąpiło 598 szkół, organizacji pozarządowych, bibliotek i uczelni wyższych  z całej Polski, a tylko 185 projektów, w tym placówka ze Stargardu, zostało nagrodzonych.

- Projekt będzie realizowany w naszej szkole w październiku i listopadzie. Jest adresowany  do uczniów klas 7 i 8.  Nasza szkoła już po raz trzeci otrzymała to wyróżnienie. W ubiegłych latach staraliśmy się wspomóc uczniów klas 4 w opanowaniu tabliczki mnożenia oraz przybliżyć uczniom klas 6 i 7 geometryczny świat – mówi Włodzimierz Owczarek, dyrektor SP nr 5.

- Nasi uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez  księgową, zorganizowana zostanie wycieczka do banku, w czasie której poznają kulisy jego działalności. Przeprowadzony również będzie quiz „Procenty, matematyczne zakręty”, który uczniowie przygotują, przeprowadzą i zaproszą swoich kolegów do udziału. Wcielą się w role projektantów i testerów innowacyjnego domina procentowego jak również ankieterów, a następnie zaprezentują naszą szkołę oraz swoją klasę w liczbach i procentach przy pomocy TI - mówi Dorota Busz z SP nr 5. Z pomocą uczniów wzbogacony zostanie istniejący na szkolnej stronie internetowej „Kącik Matematyczny” o zestawy zadań o procentach. Utworzony słownik  pojęć ekonomicznych wzbogaci wiedzę dzieci o nowe pojęcia. Uczniowie będą mieli okazję by podzielić się nowo zdobytą wiedzą poprzez promocje SKO wśród młodszych kolegów.

Podsumowaniem projektu będzie wystawa efektów pracy jego uczestników.
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1