Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Nabierali doświadczenia w mieście i powiecie

Dodano: rok temu

Grupa ośmiu policjantów zakończyła formalnie kolejny etap swej adaptacji zawodowej.

Nabierali doświadczenia w mieście i powiecie

Przez kilka wakacyjnych tygodni, pod merytoryczną opieką starszych funkcjonariuszy, pełnili służbę patrolową na terenie Stargardu i miejscowości powiatu. Ich obecność była szczególnie przydatna podczas wakacji. Mieli też okazję w praktyce nabrać doświadczenia zawodowego. Pod ich czujnym nadzorem znalazły się ulice, skwery i parki-  a zatem miejsca,  gdzie dość często dochodzi do incydentów  uciążliwych dla otoczenia.
 

Podczas wakacyjnej adaptacji zawodowej, młodzi funkcjonariusze zatrzymywali także sprawców przestępstw. Służbę patrolową pełnili w systemie zmianowym. Patrole piesze były aktywne, zwłaszcza w  godzinach popołudniowych i nocnych. Młodzi adepci pracy w Policji stanowili więc wsparcie podczas  lipcowych i sierpniowych weekendów, pełnych różnorodnych, niejednokrotnie „gorących” zdarzeń.

Patrolując okolice parków, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych, młodzi adepci zwracali baczną uwagę na te miejsca, gdzie dość często zdarzają się przypadki zakłócania porządku. Byli również pomocni przy okazji zabezpieczenia letnich imprez, organizowanych zarówno na terenie miasta, jak i w miejscowościach powiatu. Pełniąc wakacyjną służbę, zatrzymywali także osoby poszukiwane przez sąd. Zdarzały się również zatrzymania za posiadanie narkotyków. Uczestnicząc w patrolach zatrzymywali też nietrzeźwych kierowców oraz tych, którzy zasiadali za kierownicą bez wymaganych uprawnień.
 

Podczas pełnionej służby interweniowali łącznie 526 razy, legitymując 924 osoby. Spośród nakładanych kar i mandatów, przeważały te za  naruszanie porządku w miejscach publicznych. Zatrzymali również 20 poszukiwanych osób. Zaangażowanie połączone z sumiennym wykonywaniem obowiązków docenił Komendant Powiatowy Policji  insp. Robert Nowak, który wspólnie ze swoim I Zastępcą nadkom. Arturem Grendą, dziękował młodym adeptom za kilkutygodniową praktykę. Ich aktywność miała znaczący wpływ na poziom poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Stargardu i gmin powiatu.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA