Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Premiery kinowe na weekendy sierpniowe cz. II

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Co prawda staramy się korzystać jeszcze z ostatków letniego słońca w ciągu dnia, ale chłodniejsze już wieczory coraz częściej spędzamy poza plenerem.

Premiery kinowe na weekendy sierpniowe cz. II
Idealnym rozwiązaniem tej sytuacje zdaje się być powrót na sale kinowe. Poniżej zestawienie propozycji na najbliższe dwa tygodnie.
  1. KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ?
Kiedy: 17.08
Gatunek: Familijny
Gdzie: Stargardzkie Centrum Kultury, Multikino, Helios

Ulubiona bajkowa postać Kubusia Puchatka doczekała się roli na wielkim ekranie. W filmie zobaczymy perypetie dorosłego już Krzysia, który mieszka w Londynie. Bohater wplącze się w kłopoty i na pomoc przybędą mu niezawodni przyjaciele ze Stumilowego Lasu. Zapowiada się fascynująca przygoda nie tylko dla najmłodszych. Dorośli na pewno też chętnie przypomną sobie postaci Tygryska, Prosiaczka, Kłapouchego i Kubusia Puchatka. Dla wielbicieli serii „Trainspotting” informacja, że w rolę filmowego Krzysia wcielił się sam Ewan McGregor.

 
  1. 303. BITWA O ANGLIĘ
Kiedy: 17.08
Gatunek: Dramat wojenny
Gdzie: Stargardzkie Centrum Kultury, Pionier, Multikino, Helios

Polsko-brytyjska produkcja o losach pilotów z Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki, którego wybitne zasługi zapisały się na stałe w kartach historii bitwy o Anglię w czasach II wojny światowej. W postać dowódcy Witolda Urbanowicza wcielił się Marcin Dorociński. Oprócz tego na ekranie zobaczymy znanego z „Gru o tron” Iwana Rheona. Siła, braterstwo, odwaga. Wszystko to w tle ze zjawiskowymi efektami specjalnymi. Ten film warto zobaczyć.

 
  1. SZPIEG, KTÓRY MNIE RZUCIŁ
Kiedy: 17.08
Gatunek: Komedia, akcja
Gdzie: Stargardzkie Centrum Kultury, Multikino, Helios

Mila Kunis i Kate McKinnon, jako dwie agentki, których szpiegowska przygoda rozpoczyna się od przypadkowego zdarzenia. Jedna z bohaterek zostaje wplątana w akcję prowadzoną przez zawodowych zabójców zaraz po tym jak odkrywa, że jej był partner jest superagentem. Dziewczyny muszą teraz zjednoczyć swoje siły, ponieważ są w posiadaniu cennych informacji, które zaważą o losach świata. Z biegiem czasu okazuje się, że doskonale odnajdują się w nowych rolach, a zwykłe i pozbawione spontaniczności życie, jakie do tej pory prowadziły nie było ich prawdziwym obliczem.  

 
  1. DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH
Kiedy: 17.08
Gatunek: Dramat
Gdzie: Pionier

Francuski dramat, którego akcja rozgrywa się tuż po zakończeniu I wojny światowej. Porucznik Pradelle postanawia, że dorobi się fortuny na sprzedaży zwłok ofiar wojennych. Na przeszkodzie jego ambitnego planu staje dwóch weteranów: artysta Edward Péricourt oraz urzędnik Albertowi Maillardowi. Mężczyźni postanawiają zrobić wszystko, aby pamięć o ich przyjaciołach z frontu nie została w ten sposób zbezczeszczona.

 
  1. SAMSON
Kiedy: 17.08
Gatunek: Bibilijny
Gdzie: Stargardzkie Centrum Kultury, Pionier, Multikino

Biblijny Samson - symbol ponadludzkiej siły i bohaterstwa. Na ekranie widzowie zobaczą, jak życiowa strata spowodowała, że młody hebrajczyk zdecydował się na podjęcie walki o wyzwolenie swojego ludu z niewoli. Historia o ogromnej oraz pozbawionej granic miłości do drugiego człowieka i Boga. W produkcję zaangażowano takie sławne nazwiska, jak: Billy Zane oraz Rutger Hauer. Z kolei postać Samsona zagrał Jackson Rathbone.

 
  1. FATUM ELISABETH
Kiedy: 17.08
Gatunek: Thriller
Gdzie: Multikino

Film dla widzów o mocnych nerwach. Główna bohaterka Elisabeth wprowadza się do posiadłości swojego świeżo poślubionego męża Henry’ego. Z dnia na dzień coraz bardziej podoba jej się luksusowe życie w zabytkowej posesji. W pewnym momencie jednak postanawia dowiedzieć się czym dokładnie zajmuje się jej mąż naukowiec. Ciekawość prowadzi ja do drzwi domowego laboratorium. Kobieta nie spodziewa się, że to zobaczy po drugiej stronie na zawsze odmieni jej los.

 
  1. MROCZNE UMYSŁY
Kiedy: 24.08
Gatunek: Thriller, science-fiction
Gdzie: Multikino, Helios

Widzowie przeniosą się do świata, gdzie dzieci wykazujące się nadnaturalnymi zdolnościami przenoszone są do specjalnych obozów. Jedną z takich osób jest 16-letnia Ruby. Dziewczynie udaje się jednak zbiec z zamknięcia i dołącza do grupy nastolatków, którzy postanawiają stanąć do walki z rządem o własną godność i wolne życie. Produkcja twórców kultowego serialu z gatunku science-fiction - „Stranger Things”.

 
  1. TEŻ GO KOCHAM
Kiedy: 24.08
Gatunek: Komedia
Gdzie: Pionier, Multikino

Film o poszukiwaniu szczęścia we współczesnym świecie. Annie wraz z narzeczonym Duncanem mieszkają na wybrzeżu Anglii i prowadzą spokojne życie. Mężczyzna interesuje się muzyką, a jego ulubiona wykonawcą jest Tuckera Crowe, na którego punkcie ma obsesję, co powoduje też liczne komplikacje w życiu codziennym. Pewnego dnia po usłyszeniu nowego utworu artysty Annie postanawia skrytykować publicznie dzieło Tuckera z zazdrości o pasję swojego narzeczonego. Na odpowiedź nie musi długo czekać, a odezwie się do niej sam twórca. W ten sposób między Annie a Tuckerem nawiąże się niespodziewana więź.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA