Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Przenoszą poradnię na Plac Majdanek

Dodano: rok temu

Dobiega już końca przebudowa pomieszczeń parteru i pierwszego piętra Bursy Szkolnej.

Przenoszą poradnię na Plac Majdanek

Przeprowadzi się tutaj Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna, opuszczając dotychczasową siedzibę w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Pierwszej Brygady. Na czas przeprowadzki poradnia zawiesza swoją działalność. Przerwa potrwa od dziś, 16 sierpnia do 3 września 2018 r. Oznacza to, że wizyty i konsultacje będą możliwe- już w nowym miejscu- dopiero po rozpoczęciu roku szkolnego. Przerwa jest konieczna, by sprawnie przenieść meble, sprzęt i dokumentację do nowej siedziby w bursie, przy Placu Majdanek 7.
 

Gruntowną przebudowę pomieszczeń bursy dla Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, rozpoczęto w sierpniu ubiegłego roku. Jej koszt wynosi ogółem ok. 1 mln zł. Inwestycja została sfinansowana w całości z budżetu Powiatu Stargardzkiego. Niewielki w niej udział ma również dotacja z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dzięki której wybudowano wygodny podjazd dla osób poruszających się na wózkach. Wykonawca zakończył już roboty budowlane, obecnie trwa odbiór techniczny przebudowanych pomieszczeń, który stanowi podstawę do wydania pozwolenia na użytkowanie. Procedury odbiorów potrwają do końca sierpnia.
 

W ramach inwestycji dostosowano pomieszczenia parteru i pierwszego piętra budynku do potrzeb poradni.  Z gabinetów zlokalizowanych na parterze będą mogły korzystać osoby, mające trudności z poruszaniem się. Dla interesantów wyodrębniono również pomieszczenie poczekalni. Lokalizacja w bursie zapewni wygodniejszy dostęp do poradni, podwyższając również komfort pracy i obsługi interesantów.
 

Przeprowadzka placówki do pomieszczeń przy Placu Majdanek 7, kończy również II etap przebudowy Bursy Szkolnej. Do końca ubiegłego roku w ramach termomodernizacji budynku, została wyremontowana i docieplona elewacja. Wymieniono również stolarkę okienną i drzwiową. Gruntownie przebudowany został też system ogrzewania, obecnie oparty na ekologicznej pompie ciepła. Całość prac związanych z termomodernizacją bursy, kosztowała blisko 2 mln zł.  Inwestycję, obok udziału własnego budżetu powiatu, sfinansowano również dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 

Po przekazaniu do użytkowania wyremontowanych pomieszczeń, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna znajdzie się bliżej rodziców, uczniów i nauczycieli, którzy swoje sprawy będą mogli załatwić w jednym miejscu.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA