Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Nowe rondo przy ul. Ceglanej już przejezdne

Dodano: rok temu Autor:

Na mapie naszego miasta pojawiło się kolejne rondo.

Nowe rondo przy ul. Ceglanej już przejezdne
Skrzyżowanie przy ul. Węgierskiej i Ceglanej jest już w pełni przejezdne dla kierowców.

Budowa ronda przy ul. Ceglanej i Węgierskiej trwała pół roku. Rozpoczęła się od inwestycji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które schowało do wykopu rury ciepłownicze, które do tej pory były nad ziemią. Następnie firma Strabag wybudowała rondo oraz zmodernizowała ulicę Węgierską od Jugosłowiańskiej do Ceglanej, która stała się szersza i otrzymała nową nawierzchnię. Powstał też ciąg pieszo-rowerowy. Prace budowlane powinny zostać odebrane do końca miesiąca. Inwestycja kosztowała 2,4 mln zł.

Nowa organizacja ruchu w tym rejonie miasta ma nie tylko poprawić płynność ruchu na ul. Ceglanej i Pierwszej Brygady, ale również zapewnić nowy dojazd do terenów przemysłowych po byłych zakładach ZNTK. Teraz bowiem rozpocznie się kolejny etap prac budowlanych, w którym od nowego ronda w kierunku zakładów zostanie zbudowana nowa droga. Ułatwi ona przedsiębiorcom transport towarów do terenów przemysłowych i poprawi komunikację mieszkańców, gdyż ciężarówki będą mogły omijać ul. Pierwszej Brygady.

Krzysztof Furmańczyk, prezes Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego mówi, że przedsiębiorcy czekali te zmiany. - To naprawdę bardzo oczekiwana inwestycja. Przedsiębiorcy działający na terenach wokół byłego ZNTK długo postulowali o budowę takiego ronda i ułatwienie dojazdu do firm zatrudniających łącznie kilkaset osób. Mamy też inwestorów, którzy kupili działki tylko pod warunkiem stworzenia tej lepszej komunikacji drogowej- mówi prezes. - Zmianę jakości przejazdu przez ten rejon miasta odczują zarówno pracownicy, jak i klienci firm działających na terenach po ZNTK, ale jestem pewien, że również mieszkańcy przejeżdżający po prostu przez ul. Pierwszej Brygady- dodaje.

Budowa nowej drogi dojazdowej do terenów ZNTK zakończy się w połowie października i będzie kosztowała ponad 1,1 mln zł.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA