Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Pierwsze wyprawki szkolne wypłacone

Dodano: rok temu Autor:

Ruszyły wypłaty na "Dobry Start"

Pierwsze wyprawki szkolne wypłacone
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stargardzie wypłacił już pierwsze świadczenia z Programu "Dobry Start". Kolejne wnioski o wypłatę 300 zł cały czas wpływają do instytucji.

Elżbieta Lewandowska, Kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych stargardzkiego MOPS-u informuje, że pierwsze wypłaty w ramach programu "Dobry Start" zostały dokonane w lipcu. - Wypłacono ogółem kwotę 599 400 zł. Świadczenia otrzymało 1 470 rodzin dla 1998 dzieci- mówi Elżbieta Lewandowska.

Od 1 lipca do 8 sierpnia do MOPS-u wpłynęło ogółem 3 385 wniosków o wypłatę świadczenia "Dobry Start". - Na dzień 8 sierpnia ustalono prawo do tego świadczenia dla 3 978 dzieci. Kolejna wypłata świadczenia przewidziana jest pod koniec sierpnia- dodaje pracownik MOPS.

Wnioski o wypłatę świadczenia 300+ z programu "Dobry Start" można składać elektronicznie od 1 lipca, a papierowo- od 1 sierpnia. Elektroniczne złożenie wniosku odbywa się przez portal Ministerstwa Rodziny www.empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowość elektroniczną. W całej Polsce w lipcu online złożono 1,09 mln wniosków, a wypłacono już 565 tys. świadczeń na ponad 169,4 mln zł. Wnioski papierowe składa się we właściwych terenowo ośrodkach pomocy społecznej. Należy pamiętać, aby wniosek złożyć do 30 listopada, bo inaczej świadczenie przepadnie.

- Samorządy, pomimo możliwości rozpatrzenia wniosków i wypłaty świadczenia "Dobry Start" do 30 września, jeszcze w lipcu rozpatrzyły prawie wszystkie złożone w tym okresie wnioski. Co ważne w ponad 1/3 przypadków wypłaciły pieniądze jeszcze w lipcu- mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Cieszę się, że pierwsze środki tak szybko trafiły do rodzin. Pierwszy dzwonek już za chwilę i rodziny na pewno szykują już szkolne tornistry. Rząd zgodnie z obietnicą złożoną przez Premiera Mateusza Morawieckiego pomaga rodzinom w przygotowaniu dzieci do rozpoczęcia szkoły- podkreśla minister Rafalska.

Program „Dobry Start” to 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Kwota ta przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci niezależnie od kapitału kulturowego, społecznego i materialnego rodzin. Jako że „Dobry Start” ma charakter powszechny, obejmie wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019. Szacuje się, że wsparcie trafi do 4,6 miliona uczniów. Co ważne, rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej. W sumie to 1,4 mld zł wsparcia dla rodzin.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA