Dzisiaj jest: 22.4.2019, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Lato w mieście 10-12.08

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W ten weekend będą mieć miejsce wydarzenia, na które co niektórzy czekali cały rok.

Lato w mieście 10-12.08
W ten weekend będą mieć miejsce wydarzenia, na które co niektórzy czekali cały rok. A mowa oczywiście o szczecińskim Międzynarodowym Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic czy też widowisku astronomicznym w postaci perseidów. W Stargardzie na mieszkańców czeka też wiele atrakcji o charakterze kulturalnym. Zerknijmy zatem na co warto się wybrać od piątku do niedzieli.
  1. KINO PLENEROWE NA LEŻAKACH - "JESZCZE DALEJ NIŻ PÓŁNOC”
10.08 godz. 21.15

W ten piątek Stargardzkie Centrum Kultury przygotowało dla kinomaniaków ucztę filmową w postaci francuskiej komedii „Jeszcze dalej niż północ”. W filmie występują czołowe francuskie nazwiska, takie jak: Kad Merad, Dany Boon oraz Zoé Félix. Widzowie przeniosą się do niewielkiej wioski położonej na północy kraju. Życie w tym miejscu nie jest łaskawe dla jego mieszkańców z powodu panujących warunków atmosferycznych oraz niskiego poziomu zarobków. Mimo to w filmie nie brakuje śmiesznych dialogów oraz sytuacji, które stanowią lek na otaczającą rzeczywistość. „Jeszcze dalej na północ” to komedia obrazująca charakter Francuzów, niekiedy też zahaczający o ksenofobię. Duża dawka śmiechu murowana. Wstęp na projekcję jest bezpłatny.

 
  1. COOLTURALNE WAKACJE - KONCERT ZESPOŁU SZULERZY
11.08 godz. 19.00

W sobotni wieczór scenę Teatru Letniego zawojują członkowie inowrocławskiego zespołu „Szulerzy”. Zespół założony w 2001 roku jest pionierem gatunku muzycznego o nazwie blues'n'roll. To połączenie rytmów swingu, soulu, bluesa oraz rock and rolla. Szykuje się zabawa do białego rana. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. A już teraz można zapoznać się z ich dorobkiem muzycznych na profilu FB https://pl-pl.facebook.com/Szulerzy/.

 
  1. KONCERT PATRIOTYCZNY „#STARGARD DLA NIEPODLEGŁEJ” ORAZ NAJPIĘKNIEJSZE PRZEBOJE OPERETKOWE, TANECZNE I FILMOWE
12.08 godz. 17.00

W ramach projektu „#Stargard dla Niepodległej”, który umożliwia mieszkańcom wzięcie udziału w celebracji 100 rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości na scenie Teatru Letniego w niedzielę odbędzie się szereg występów artystycznych. Na początek koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru Echo-Arioso, Orkiestry Dętej DKK i solistów. A następnie publiczność przeniesie się w świat operetek i muzyki filmowej. Wszystko za sprawą wykonawców z zespołu Big-Band DKK Stargard oraz solistów zespołu z DKK Stargard. Wydarzenie kulturalne, na które warto się wybrać w niedzielne popołudnie. Wstęp bezpłatny. Więcej informacji na temat akcji „#Stargard dla Niepodległej” znajduję się na stronie SCK http://www.sck.stargard.pl/news/Stargard_Dla_Niepodleglej_Kultura_Czyli_Slow_Kilka_O_Programie_2018_07_02_13_31.

 
  1. KONCERT GRUPY VINESONG
12.08 godz. 19.00

Koncert zespołu założonego przez pastora z Zimbabwe - Johna Watsona będzie stanowić kontynuację artystycznych wydarzeń w najbliższą niedzielę na deskach Teatru Letniego. Artyści grupy Vinesong do tej pory wydali aż 31 płyt w różnych językach świata, m.in.: portugalsku, hiszpańsku, angielsku i czesku. Znani są na scenach całego świata, ich występy można oglądać Kościołach, pałacach oraz na znanych konferencjach. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 
  1. FESTYN CHARYTATYWNY DLA JANKA
11.08 godz. 14.00-18.00

W sobotę w Lipniku odbędzie się piknik, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie oraz rehabilitację małego Janka. W trakcie wydarzenia przygotowano szereg atrakcji. Na początek pokazy sprzętu wojskowego 12 Brygady Zmechanizowanej ze Stargardu, pokazy ratownictwa medycznego, strzelanie z paintball oraz pokaz musztry paradnej. Dla wielbicieli rowerowych przejażdżek zostanie zorganizowany rajd, którego trasa rozpocznie się przy Bramie Pyrzyckiej, a meta będzie w Lipniku. Oprócz tego zabawa taneczna, wyprzedaż garażowa i wiele, wiele innych atrakcji.
Szczegółowy program imprezy na profilu FB https://www.facebook.com/events/440160809831533/.
 
  1. XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUCZNYCH OGNI PYROMAGIC 2018
10-11.08

To już 11 edycja znanego na całym świecie festiwalu sztucznych ogni w stolicy Pomorza Zachodniego. W piątek i sobotę cykl imprez rozpoczną o godz. 10.00 zmagania strażaków podczas Firefighter Combat Challenge. Z kolei w sobotę o godz. 12.00 swoje umiejętności będą prezentować światowej klasy zawodnicy sportów wodnych podczas Watershow. Na Odrze zobaczymy miedzy innymi popisy w takich dyscyplinach jak: Flyboarding, BLOB JUMPING, SPLASH DIVING FREE STYLE oraz FLYCUP Szczecin 2018 Best Trick. Z kolei każdego wieczoru niebo nad Szczecinem zamieni się w serię barw, a wszystko za sprawą pokazów sztucznych ogni. W tym roku nad naszymi głowami zobaczymy efekty prac zespołów z Rumunii, Filipin, Anglii oraz Polski. Całej imprezie będą towarzyszyć występy artystyczne. Na scenie usłyszymy DJ-a Krzaku aka Selecta Arbusto, Adama Struga oraz DJ-a Urbana Turbana. Dla wielbicieli jarmarków przygotowane zostaną stoiska z jedzeniem, rękodziełem oraz regionalnymi przysmakami. Czekają nas 2 dni pełne plenerowych wydarzeń nad Odrą. Szczegółowy program imprezy znajduje się pod linkiem http://fajerwerki.szczecin.eu/.   

 
  1. PERSEIDY 2018
12.08 godz. 21.00
Tegoroczne natężenie perseidów nastąpi w nocy z 12 na 13 sierpnia. Z tej okazji na szczecińskiej psiej polanie w Parku Kasprowicza zostanie zorganizowane wspólne oglądanie zjawiska przez Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Wystarczy tylko wziąć ze sobą koce lub leżaki i dobry humor, a to wystarczy by zrelaksować się przy tle spadających gwiazd. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 21.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. GALERIA