Dzisiaj jest: 22.4.2019, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Wakacyjnie przy Skarbowej

Dodano: rok temu

Zasiąść w fotelu Starosty i poczuć ciężar władzy.

Wakacyjnie przy Skarbowej

O tym, że wakacyjny wypoczynek pełen atrakcji możliwy jest również w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Skarbowej, przekonali się uczestnicy półkolonii, organizowanych przez stargardzkie MDK. Klimat wakacji podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury wnieśli właśnie do pomieszczeń Starostwa, przy okazji odwiedzin we wtorkowe przedpołudnie.
 

Swobodny śmiech i gwar można było usłyszeć na korytarzach i w pokojach budynku, gdzie na co dzień panuje atmosfera pracy i skupienia. Odwiedziny uczestników półkolonii sprawiły jednak, że konieczna okazała się krótka przerwa. Tym bardziej, że ciekawiło ich wszystko, co związane jest z funkcjonowaniem urzędu. Gościnna okazała się  Iwona Wiśniewska, Starosta Stargardzki. Podczas wizyty w gabinecie, największą atrakcją była- rzecz jasna- możliwość zajęcia miejsca w fotelu Starosty. Dzięki temu wypoczywający na półkoloniach przez chwile mogli poczuć ciężar władzy…
 

W szybkim tempie młodzi podopieczni MDK odwiedzili też kolejne wydziały Starostwa, zarzucając urzędników gradem szczegółowych pytań. O pracy i znaczeniu urzędu młodzi goście mogli usłyszeć więcej,  podczas krótkiego spotkania w sali obrad Zarządu Powiatu. Zajrzeli również na chwilę do Waldemara Gila, Wicestarosty oraz Ireny Agaty Łuckiej, Członka Zarządu Powiatu.

Starostwo odwiedziła grupa trzydziestu podopiecznych, korzystających z wakacyjnego wypoczynku w ramach półkolonii MDK. Ogółem przez najbliższe dwa miesiące wypoczywa w Stargardzie sześćdziesiąt osób. Organizatorzy zadbali, by stargardzkie półkolonie stwarzały również okazję do świętowania 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patriotyczne akcenty znalazły się więc w programie wakacyjnego pobytu.  Biało- czerwonych barw nie zabrakło również podczas wizyty w Starostwie.
 

Nadzór nad półkoloniami sprawuje w MDK Małgorzata Flas. Wakacyjnym żywiołem w pomieszczeniach Starostwa opanowali natomiast wychowawcy: Joanna Bystrzycka i Maciej Dura- Pomarański. Wizytę można uznać za udaną- wprawdzie krótką, lecz intensywną. Przed nimi kolejne atrakcje na stargardzkich ścieżkach.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. GALERIA