Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

WSPARCIE DLA UTALENTOWANEJ MUZYCZNIE MŁODZIEŻY

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:

Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz przekaże łącznie 57 tys. zł wsparcia dla młodych muzyków z regionu.

WSPARCIE DLA UTALENTOWANEJ MUZYCZNIE MŁODZIEŻY
Wśród nich jest jedna uczennica z naszego powiatu.

W ramach programu stypendialnego marszałka młodzież z całego województwa będzie mogła uczestniczyć w warsztatach i kursach muzycznych czy zakupić instrumenty i akcesoria.  Stypendium „Janko Muzykant” funkcjonuje od 2013 roku. W tym czasie na wsparcie młodych muzycznych talentów trafiło łącznie ponad ćwierć miliona złotych. Wraz z tegorocznymi laureatami, lista stypendystów marszałka przekroczyła setkę.

- Naszym głównym celem jest pomoc potrzebującym rodzinom, których nie stać na to, by wspomóc muzyczne pasje swoich dzieci. Jestem pewien, że wśród setki laureatów będą osoby, które swoją przyszłość zwiążą z muzyką. To ogromna wartość – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Radosław Soćko z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie informuje, że w tym roku z programu stypendialnego Janko Muzykant skorzystała jedna osoba z gminy Stargard. To nastolatka pochodząca z miejscowości Poczernin, która otrzyma 2 tys. zł  na kursy i warsztaty muzyczne oraz zakup instrumentów.

Stypendium przewidziane jest dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, tzn. pomiędzy pierwszą klasą szkoły podstawowej a klasą maturalną. W tym roku wsparcie trafi do 24 osób w wieku od 10 do 18 lat. To mieszkańcy Szczecina, Koszalina, Kołobrzegu, Goleniowa, Choszczna oraz gmin Wałcz, Stargard i Kamień Pomorski. Wnioski mogli składać sami zainteresowani z pomocą opiekunów, a także przedstawiciele szkół lub środowisk twórczych.

 
Źródło: Urząd Marszałkowski - Zachodniopomorskie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA