Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

POSZUKIWANY Z SĄDOWYM ZAKAZEM ZA KIEROWNICĄ

Dodano: 8 miesięcy temu

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Lipianach zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary w zakładzie karnym 35 – latka, który kierował samochodem.

POSZUKIWANY Z SĄDOWYM ZAKAZEM ZA KIEROWNICĄ

Mężczyzna wsiadł za kierownicę, pomimo aktywnego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za złamanie zakazu dodatkowo może spędzić za kratkami pięć lat i otrzymać obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lipianach pełniąc służbę w niedzielne popołudnie na jednej z ulic miasta zauważyli pojazd marki Mazda z siedzącym za kierownicą 35 – letnim mieszkańcem Lipian. Mężczyzna na widok wydanego sygnału do zatrzymania przez policjantów zatrzymał się. W trakcie kontroli 35 - latek nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów dot. ubezpieczenia pojazdu czy dowodu rejestracyjnego. Mężczyzna nie posiadł również prawa jazdy z uwagi iż posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do 2021 roku. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary 2 miesięcy pozbawienia wolności.
 

Poszukiwany, który złamał prawo, został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Zanim 35 - letni lipiańczyk trafił za mury zakładu karnego, policjanci przedstawili mu zarzut niestosowania się do prawomocnego wyroku sądowego.
 

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje Sąd Rejonowy w Pyrzycach, który wyda stosowny wyrok. Za złamanie zakazu sadowego 35 – latek możne spędzić za kratkami dodatkowo od 3 miesięcy do 5 lat, a także otrzymać obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat.

Źródło: Policja Zachodniopomorska
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA