Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Perełki filmowe w SCK – Czerwona jaskółka

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego odbędzie się pod znakiem kina szpiegowskiego. Dla widzów przygotowano seans ostatniego filmu Francisa Lawrence’a „Czerwona jaskółka”.

Perełki filmowe w SCK – Czerwona jaskółka
Film oparty jest na historii z życia byłego agenta CIA Jasona Matthewsa, która została zawarta w jego książce biograficznej. Główna bohaterka filmu to była primabalerina Dominika Egorova, która w wyniku splotu osobistych wydarzeń zostaje wciągnięta przez stryja na szkolenie dla szpiegów – jaskółek. Kobieta uczy się tam jak uwodzić szpiegów z innych krajów, aby móc pozyskiwać od nich cenne informacje. Szkolenie wymusza na uczestnikach bezwzględne posłuszeństwo, jednak Dominika stara się przez cały czas zachować swoje wewnętrzne ja. Jednocześnie pamięta, że nie może przekroczyć cienkiej granicy zaufania, bo to może doprowadzić ją do śmierci. Pierwszą misją po szkoleniu jest wyjazd do Budapesztu, gdzie otrzymuje zadanie uwiedzenia amerykańskiego wywiadowcy CIA - Nate Nasha. Kobieta musi uzyskać informację kto jest „kretem” w szeregach rosyjskiego wojska. W czasie trwania akcji bohaterowie zostają wciągnięci w grę namiętności, która może zagrozić ich przyszłości.

Akcja filmu pełna jest intryg oraz zaskakujących zwrotów akcji. Zdecydowanie pierwsze skrzypce na planie gra Jennifer Lawrence w roli tytułowej jaskółki. W filmie możemy zobaczyć szeroki wachlarz aktorskich możliwości jakim dysponuje. Być może jest to efekt wcześniejszej współpracy z reżyserem w trakcie kręcenia trzech części „Igrzysk Śmierci”. Kroku stara się jej również dorównać Joel Edgerton, grający amerykańskiego szpiega.

Film obok tematyki szpiegowskiej pokazuje, jak przedmiotowo traktowane jest ciało ludzkie. Począwszy od szkoleń, które piorą mózgi uczestników i wyzbywają ich własnej tożsamości, aż po uczestnictwo w akcjach gdzie ciało staje się głównym narzędziem do zdobycia tajnych informacji. Wszystko to dla ukochanej Rosji.
Film jest idealną propozycją dla wielbicieli kina łączącego elementy polityczne i stosowanych przez kraje metody wywiadowcze, w których widz zastanawia się kto stoi, po której stronie barykady.

Seans filmu rozpocznie się o godzinie 18.30. Bilety do zakupienia dostępne są pod linkiem http://kino.sck.stargard.pl/film/Cskf_Czerwona_Jaskolka#gth oraz w kasie kina. Bilety sprzedawane są w cenie 10 zł za sztukę. 


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA