Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Policja zatrzymała 18-latka, mężczyzna udostępniał dopalacze innym osobom

Dodano: 8 miesięcy temu

We wtorek policjanci z Trzebiatowa zatrzymali 18-letniego mieszkańca Gminy Trzebiatów, który udostępniał dopalacze innym osobom. Wszystkie osoby trafiły do szpitala.

Policja zatrzymała 18-latka, mężczyzna udostępniał dopalacze innym osobom

Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

We wtorek w nocy policja otrzymała informację, że do Szpitala Wojewódzkiego w Gryficach trafiły młode osoby z objawami ciężkiego zatrucia nieznaną substancją. Mundurowi niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Dodatkową trudnością w wyjaśnieniu przyczyn całej sytuacji był fakt, że osoby, które trafiały do szpitala były w poważnym stanie i nie można było nawiązać z nimi kontaktu.

Policjanci pracujący nad sprawą w wyniku prowadzonych działań i zebranych informacji po kilkunastu godzinach zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Trzebiatów. Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu mężczyzny wagę elektroniczną, kilkadziesiąt pustych woreczków strunowych, jeden woreczek strunowy z zawartością białego proszku i suszu roślinnego, a także pudełko metalowe z zawartością białego proszku. Zabezpieczone substancje zostały przekazane do analizy laboratoryjnej. Mężczyzna w przeszłości nie był notowany przez Policję.

18-latek usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i złożył wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

podkom. Zbigniew Frąckiewicz

Źródło: Policja Zachodniopomorska
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA