Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Połowa ronda- już w Lipniku

Dodano: 8 miesięcy temu

Prace przy budowie ronda i modernizacji części drogi powiatowej ze Stargardu do Lipnika, toczą się zgodnie z harmonogramem. Utrzymany jest nadal ruch wahadłowy na tym odcinku.

Połowa ronda- już w Lipniku

Od niedawna kierowcy mogą  też korzystać z częściowo wybudowanego ronda. Wyłania się również wyraźnie  przyszły kształt przebudowanej drogi.
 

Wykonawca, firma Strabag, zakres wykonanych już prac określa na 40 proc. Niebawem   inwestycja minie więc półmetek. Zarząd Dróg Powiatowych nadal zaleca korzystanie z objazdów: obwodnicą krajowej „S- 10” lub trasą przez Giżynek , Golczewo i Skalin. O zalecanych objazdach informują tablice, zlokalizowane przy węzłach obwodnicy: „Stargard Zachód” i „Stargard Wschód”- oraz na odcinkach dróg wylotowych z miasta.
 

W miarę postępu prac korygowana jest również tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy mogą korzystać z nowo wybudowanych odcinków drogi. Sytuacja zmienia się tu dynamicznie, warto zatem zwrócić szczególna uwagę na oznakowanie trasy w przebudowie.
 

Pełen zakres robót wykonawca podzielił na pięć etapów. Obecnie jest w trakcie budowy nawierzchni drogi, ścieżki rowerowej i kanalizacji deszczowej. Kontynuowane są również prace przy budowie uzupełniającego odcinka, który zapewni bezkolizyjny dojazd do  sąsiadujących posesji oraz zakładu spółki Wodociągi Zachodniopomorskie
 

 Koszt realizacji całej inwestycji wyniesie 8 mln 400 tys. zł brutto. Kwota 3 mln zł pochodzi w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

  Zarówno Zarządca drogi powiatowej, jak i Wykonawca proszą wszystkich użytkowników o ścisłe stosowanie się do znaków, informujących o tymczasowej organizacji ruchu. Niejednokrotnie dochodzi tu do niebezpiecznych sytuacji, kiedy piesi oraz rowerzyści próbują „na skróty” korzystać z zamkniętych odcinków. Często zdarza się, że ignorując wyznaczone przejścia, trafiają wprost przed nadjeżdżający ciężki sprzęt budowlany. Tylko dzięki czujności pracowników nie doszło do tragedii. Wypada jednak nie prowokować losu, korzystając z tymczasowych przejść, które obowiązują pieszych i rowerzystów.
 

Zakończenie wszystkich prac wyznaczono na 27. września 2018 r.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA