Dzisiaj jest: 8.12.2023, imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Majówka w Stargardzie i regionie.

Dodano: 6 lat temu Autor:
Redakcja poleca!

Tegoroczna majówka dla wcześniej planujących i dobrze zorganizowanych to szansa na 9 dni wolnego.

Majówka w Stargardzie i regionie.

Zazwyczaj czas ten spędzamy rodzinnie lub z przyjaciółmi przy tradycyjnym grillu, ale można go również wykorzystać inaczej.

Dla wielu z nas wolne dni w maju to przede wszystkim czas na odpoczynek. W końcu pojawia się dobra okazja, by porządnie się wyspać i odpocząć. To również dobry moment, by nadrobić ulubiony serial lub przeczytać nową książkę. Majówka to także rozpoczęcie tradycyjnego sezonu grillowego. Niestety jest on uzależniony od pogody, ale można w jeden wieczór przygotować domowe szaszłyki i pieczone kiełbaski.

Dla bardziej aktywnych majówka to dobry czas na krótki wyjazd urlopowy. Mimo braku pewności pogody wielu decyduje się na spędzenie czasu poza domem. Jak wynika z danych portalu Noclegowo.pl Polacy decydujący się w tym roku na wyjazd wypoczynkowy w trakcie majówki najczęściej wybierają pobyt z trzema noclegami, a koszty wynoszą średnio 97,5 zł w przeliczeniu na nocleg jednej osoby. Najpopularniejsze jest Zakopane, ale proporcjonalnie częściej wybierane są jednak miejscowości nadmorskie.

Dla osób, które nie zdecydowały się na majówkowy wyjazd i nie chcą spędzać wolnego czasu przy grillu przygotowaliśmy kilka propozycji.

Co będzie się działo w Stargardzie i regionie?

1 maja

W Ińsku odbędzie się "Majówka na sportowo". O godz. 10 na stadionie miejskim rozpocznie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Ińsko oraz Turniej Rzutów Karnych o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. W trakcie imprezy zaplanowano również gry i zabawy dla najmłodszych oraz wspólne grillowanie.

W Kobylance o godz. 9 na terenie Centrum Kultury i Rekreacji przy ul. Jeziornej 6 rozpocznie się "Majówka na sportowo 2018". W programie przewidziano turniej tenisa oldboyów o Puchar Wójta, turniej szachowy, gry i zabawy dla dzieci, zajęcia fitness z Fabryką Formy oraz wspólne grillowanie.

W Gryfinie rozpocznie się trzydniowe święto miasta (1-3 maja). Na Nabrzeżu Miejskim stanie wielka plenerowa scena, na której wystąpią artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne, twórcy lokalni oraz gwiazdy polskich scen, m.in. Poparzeni Kawą Trzy, Coma, Ania Dąbrowska, Robert Rozmus i Sławomir.

2 maja

W Dolicach w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości odbędzie się "Dolicki Piknik Patriotyczny". Od godz. 15 na placu przy Gminnym Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki będą czekały na mieszkańców gry i zabawy, konkursy wiedzy o Polsce, malowanie twarzy oraz gastronomia, a o godz. 20 rozpocznie się impreza taneczna. Wstęp jest wolny.

W Maszewie grupa Fest zaprezentuje Kabaretową Biesiadę Śląską. Odbędzie się ona o godz. 17 w Ośrodku Kultury i Sportu przy ul. Szkolnej 1. Uczestników wydarzenia czeka wiele śmiechu z prawdziwie śląskiego humoru.

3 maja

O godz. 11 w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji w Kolegiacie NMP Królowej Świata w Stargardzie odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem wojskowej asysty honorowej, pocztów sztandarowych służb mundurowych, szkół, organizacji kombatanckich i społecznych. Od 12.30 na Rynku Staromiejskim będzie miał miejsce uroczysty apel stanu osobowego jednostek wojskowych, salwa honorowa i defilada, a od godz. 10 będzie można podziwiać sprzęt wojskowy. Od godz. 16 w Teatrze Letnim odbędzie się V Przegląd Młodych Muzyków, którego gwiazdą będzie Hubert CZU.

W Dobrzanach Burmistrz i Proboszcz Parafii zapraszają na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się o godz. 11 w Kościele pw. Św. Michała Archanioła. W oprawę Mszy Świętej włączy się Chór "Apasjonata" oraz Poczet Sztandarowy z ZSP w Dobrzanach.

W Kobylance od godz. 11 odbędzie się Turniej w siatkówkę plażową nad Miedwiem (teren plaży koło przystani).

4 maja

W Morzyczynie o godz. 20 na amfiteatrze zostanie wyświetlone bezpłatne kino plenerowe. Kinomaniacy będą mogli obejrzeć film "Slumdog. Milioner z ulicy". 

5 maja

Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Ińsku zaprasza na "Festyn ze Świętym Florianem", który odbędzie się o godz. 14 na terenie przy remizie OSP w Ińsku ul. Staromiejska 1. W programie m.in. uroczysta zbiórka przed remizą, zawody i konkursy sprawnościowe (bieg w workach, rodzinne przeciąganie liny), pokaz karate w wykonaniu zawodników Klubu Karate "TAYKYOKU" w Ińsku, pokaz działań ratowniczych w wykonaniu OSP Ińsko oraz quizy tematyczne wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym Ińskiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura 200 oraz wiedzy ekologicznej "Chronimy nie śmiecimy". Dla uczestników festynu przewidziano poczęstunek, a od 19 zaplanowana jest wspólna zabawa przy muzyce. 

 

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II PARADA MIKOŁAJÓW - FOTORELACJA