Dzisiaj jest: 29.3.2024, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Wiosenne emocje w Grand Prix

Dodano: 6 lat temu

Za nami pierwsza odsłona Grand Prix Stargardu Cztery Pory Roku. Ponad setka biegaczy i chodziarzy nordic walking rywalizowało w pięknej scenerii parku Chrobrego.

Była to już  9. edycja Grand Prix Stargardu. Bieg Wiosny przeprowadzony został na dystansie 5,4 km (biegacze) i 3,6 km (chodziarze). Wyścig dla dzieci, który przeprowadzono po raz drugi odbył się na dystansach 600 i 1000 metrów.

Najszybsza wśród kobiet była Bożena Szubert. Drugie miejsce zajęła Ewa Jaruzel, a trzecie Agnieszka Świerszczyńska.

Wśród mężczyzn wygrał Grzegorz Terlikowski, przed Sebastianem Łukaszewskim i Januszem Żywickim.

Grand Prix Stargardu Cztery Pory Roku to cykl biegów i marszów nordic walking. Zawody są organizowane wiosną, latem, jesienią i zimą. Biegi mają charakter rekreacyjny, a smaczku dodaje rywalizacja w klasyfikacji końcowej. Poszczególne miejsca są odpowiednio punktowane. Wyniki poszczególnych biegów oraz klasyfikacja generalna są zamieszczane na stronie internetowej. Uroczyste zakończenie cyklu biegów oraz dekoracja zwycięzców odbywa się po Biegu Zimy.