Dzisiaj jest: 12.12.2018, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Książka za książkę w stargardzkim „ Ekonomiku”

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Dnia 6 lutego MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ DORADCZY PREZYDENTA MIASTA STARGARD we współpracy z Biblioteką Szkolną ZS 2 zorganizował akcję KSIĄŻKA ZA KSIĄŻKĘ.

Książka za książkę w stargardzkim „ Ekonomiku”
Wyjątkowa akcja, wielka, bezpłatna wymiana książek  to nie lada gratka dla miłośników literatury. Każdy kto ma w domu prywatną biblioteczkę wie, że sam fakt posiadania książek na półce jest powodem do dumy i radości. I choć wszystkie, z definicji, darzy bezinteresowną miłością, po chwili zastanowienia wskazać mógłby przynajmniej jedną pozycję, w stosunku do której żywi uczucia nieco mniejsze – pochopny zakup, nietrafiony prezent, utwór, z którego się wyrosło, lub który po prostu się znudził. Książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc.

Nie można jej zmarnować! Nasza rada? Znajdź jej nowego właściciela!

Podczas naszej akcji można było wybrać  sobie najbardziej  interesujące pozycje książkowe. W zamian trzeba było oddać swoje, przeczytane już książki, dając im w ten sposób drugie życie . W puli literatury do wymiany najwięcej było poradników i szeroko pojętej literatury obyczajowej. Ale były też pozycje z zakresu ekonomii, logistyki, pedagogiki, sztuki ,religii i historii. Nie zabrakło również książek dla dzieci.

Ponieważ nie brakowało chętnych akcję kontynuowaliśmy jeszcze następnego dnia. Wzbudziła ona największe zainteresowanie wśród nauczycieli i pracowników szkoły, ale chętnych do wymiany uczniów również nie zabrakło. Akcję koordynował członek MZDPM STARGARD PATRYK KOŁACZ z kl.2I wraz ze swoimi kolegami z klasy. Ponieważ zainteresowani przedsięwzięciem przynosili więcej książek niż trzeba było na wymianę Biblioteka Szkolna ZS2  wzbogaciła się o kilka ciekawych pozycji. I już zapraszamy do ich wypożyczania. Wymienione książki będą wędrować teraz po kolejnych bibliotekach szkolnych naszego miasta.

 
Źródło: Zespół Szkół nr 2 Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Finał Szlachetnej Paczki - GALERIA