Dzisiaj jest: 18.1.2019, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Jazzowe klimaty w Piwnicy TPS.

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Piątkowy wieczór w Piwnicy TPS należał do fanów jazzu.

Jazzowe klimaty w Piwnicy TPS.
A wszystko to za sprawą koncertu zespołu Tubis Trio.

Jak sama nazwa wskazuje zespół składa się z trzech muzyków: Macieja Tubisa (fortepian), Pawła Puszczało (kontrabas) oraz Przemka Pacana (perkusja). Grupa założona została z inicjatywy Macieja Tubisa w 2004roku.

Inspiracje do swoich utworów zespół czerpie z europejskiego jazzu, muzyki klasycznej plus oczywiście z tego, co każdemu z nich w duszy gra.

Tubis Trio ma na koncie 2 płyty: „Live In Luxembourg” z 2008 roku oraz ubiegłoroczną z września „The Truth”. Druga płyta nagrana została w wydawnictwie Challenge Records International.

Koncert w Piwnicy TPS to część trasy koncertowej promującej nowy krążek. Usłyszeliśmy więc prawie cały materiał z tej płyty. Największy aplauz wzbudziły spokojne, klimatyczne ballady, a wśród nich: „It's A Beautiful Winter Out There”.

Jako ciekawostkę warto dodać, że na „The Truth” znajduje się utwór „Tokyo” i ten kierunek trasy koncertowej  jest marzeniem muzyków. Jak powiedział założyciel zespołu Maciej Tubis pierwszy krok został poczyniony, bo wybierają się z koncertami do Moskwy.
A tak już bardziej na poważnie: rynek japoński docenił już muzykę Tubis Trio, bo na składance przeznaczonej do dystrybucji w Japonii znalazła się kompozycja zespołu.

Koncert w Stargardzie zorganizowała Stargardzka Izba Gospodarcza oraz Towarzystwo Przyjaciół Stargardu.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
27. Finał WOŚP - GALERIA